آرایش و زیبایی-فشن( تـقـدیـم به تـنـــها عشقم )

دقایقی تو زندگی هست که دلت برای کسی اونقدر تنگ میشه که می خواهی اونو از رویاهات بکشی بیرون ، تو دنیای واقعی و بغلش کنی


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 3:26  توسط sama07  | 

ماهي شكم پر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ماهي شكم پر

مواد لازم :


ماهي 1 عدد
گشنيز خرد شده 250 گرم
پياز خرد شده 1 عدد
سير خرد شده 250 گرم
تمبرهندي به ميزان لازم
گردو  50 تا 100 گرم
ادويه، نمك و فلفل و زردچوبه  به ميزان لازم
روغن سرخ کردني به ميزان لازم


طرز تهيه:


- ماهي را كاملا تميز کرده و داخل شکم آن را خالي مي کنيم.
- مقداري نمك به ماهي مي زنيم و مي گذاريم مدت نيم ساعت بماند.
- سپس آن را كاملا شسته و با دستمال تميز خشك مي كنيم.
- پياز و سير را رنده مي کنيم و همراه با زرد چوبه، ادويه، فلفل و گشنيز خرد شده(درصورت تمايل مقدار كمي هم شويد) در يک ظرف مي ريزيم و کمي سرخ مي کنيم.
- درب ظرف را مي بنديم. بعد از 10 دقيقه، آب تمبرهندي را به آن اضافه كرده و پس از 2 تا 3 دقيقه ظرف را از روي اجاق بر مي داريم.
- مواد فوق را داخل شكم ماهي قرار داده و آن را با نخ يا خلال دندان مي بنديم.
- در يک ظرف مقداري آرد و زرد چوبه مي ريزيم و ماهي را آرام در آن مي غلطانيم ، يا آرد وزرد چوبه را روي سطح ماهي مي پاشيم.
- سپس ماهي را در ماهيتابه سرخ مي كنيم تا هر دو طرف آن طلايي شود.
 

* نکته :

- به جاي تمبرهندي مي توان از آب ليمو يا آب نارنج نيز استفاده كرد.
- به جاي گشنيز و سير مي توان از پياز داغ و گردو استفاده كرد.


+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:43  توسط sama07  | 

ماسکهايي براي جوش غرور جواني

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چند ماسک خانگي مخصوص جوشهاي غرور جواني براي دختر و پسرهاي جوان به شما علاقه مندان توصيه مي‌کنيم که به راحتي مي‌توانيد در منزل تهيه کنيد.
1-ماسک جوانه (سبوس)گندم
يک قاشق غذا خوري ماست را با يک قاشق چايخوري سر پر آرد جوانه گندم يا آرد نان سنگک مخلوط کرده و آرام آرام و يکنواخت بر روي تمام نقاط پوست بماليد و صبر کنيد تا کاملا بر روي پوستتان خشک شود و پس از 20 دقيقه با آب سرد بشوييد.اين ماسک را هفته اي دو تا سه بار بزنيد و تاثير آن را ببينيد.
2-ماسک نشاسته
 يک قاشق غذا خوري ماست را با يک قاشق چايخوري سر خالي نشاسته مخلوط کنيد و به آرامي وبا حرکت دوراني روي تمام نقاط پوست بماليد و بعد از 15 تا بيست دقيقه با آب ولرم شستشو دهيد .توجه داشته باشيد که هنگام زدن اين ماسک از صحبت کردن و خنديدن خودداري کنيد چون باعث چروک شدن پوست خواهد شد.
3-ماسک پياز وعسل
 يک عدد پياز متوسط را رنده ريز کنيد وآن را از صافي رد کرده ،آب آن را با پنبه بر روي جوشها بماليد وباقي مانده ي پيازها را با يک قاشق مربا خوري عسل مخلوط کنيد ،در زماني که شما رنده پياز را با عسل مخلوط ميکنيد آب پيازها بر روي صورت شما خشک شده وشما اين ماسک را به آرامي بر روي تمام نقاط پوست بماليد و بعد از 15 دقيقه با آب سرد بشوييد.حتما مراقب باشيد که اطراف چشمها زده نشود چون باعث سوزش چشمها خواهد شد.
4-ماسک سفيده ي تخم مرغ:
يک عدد سفيده ي تخم مرغ را با يک قاشق عرق نعنا مخلوط کرده وخوب آنها را با هم بزنيد و سپس به حالت ماساژ و به آرامي با حرکت دوراني بر روي پوست بماليد و اصلا در تمام مدتي که اين ماسک بر روي پوست شماست صحبت نکنيد تا کاملا جذب پوست شده و خشک شود.اين ماسک را نيز بعد از يک ربع با آب سرد بشوييد.
5-ماسک ختمي:
دو قاشق غذا خوري گل ختمي آسياب شده ( که به راحتي ميتوانيد از عطاريها تهيه کنيد)را دريک ليوان آب خنک بريزيد وخوب مخلوط کنيد وصبر کنيد تا آب به رنگ بنفش در آيد که معمولا يک ربع تا بيست دقيقه طول مي کشد ،سپس آن را از صافي رد کرده ويک ليوان آب ختمي را ميل کنيد وباقي مانده ي آن رابا يک قاشق چايخوري گلاب مخلوط کنيد وبر روي پوست بماليدوبعد از ده تا يک ربع با آب سرد بشوييد
توصيه هاي مفيد
1-حتي الامکان بعد از ماليدن ماسک بر روي صورت دراز بکشيد تا ماسک کاملا جذب پوست شده و از روي صورت نريزد.
2-در هنگام جذب ماسک بر روي صورت آرامش کامل داشته باشيد تا تاثير گذار باشد.
3-به هيچ وجه صحبت نکنيد و نخنديد زيرا پوستتان چروک ميشود.
4-قبل از زدن تمامي ماسکها صورتتان را با آب و صابون شسته و با دستمال خشک کنيد.
5- ماسکها را تازه به تازه درست کرده ومصرف کنيد و هيچگاه بيشتر از نياز درست نکنيد.
6-از زدن ماسکها به اطراف چشمها خودداري کنيد.
پوست شاداب را در ذهني آرام و فکري باز بيابيد...

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:30  توسط sama07  | 

يک ماسک عالي براي موهاي خشک و زيان ديده در فصل سرما

 

 

 

 

 

در زمستان موها خشک و خشن مي شوند به خصوص اگر شما از مواد رنگ کننده هم استفاده کنيد، در زير يک ماسک عالي و کامل مو براي ماههاي سرد سال آورده شده است که هم درست کردن آن بسيار ساده مي باشد و هم استفاده از آن.

5 قاشق سوپخوري روغن زيتون

1/5 قاشق غذاخوري شکر قهوه اي يا شکر معمولي

0/5 قاشق چايخوري وانيل يا عصاره آن

روغن و شکر را به خوبي با هم مخلوط کنيد و سپس عصاره وانيل را به آن اضافه کنيد.
موهايتان را از ريشه با اين ماسک مو ماساژ دهيد و براي داشتن حرارت مناسب روي آن را با يک کلاه دوش براي مدت 30 الي 45 دقيقه بپوشانيد. سپس با شامپوي مناسب شسته و آبکشي نماييد. براي داشتن نتيجه بهتر اين ماسک را قبل از خواب زده تا به صورت کامل تا صبح بماند و سپس شستشو دهيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:29  توسط sama07  | 

انواع ماسک هاي ميوه اي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ماسک نعناع:
مقداري نعناع تازه را له كرده ويك قاشق سوپخوري روغن بادام شيرين به آن اضافه كنيد تا بصورت خمير درآيد،بعد روي تمام صورت قرار داده پس از نيم ساعت با آب ولرم شسته وبعد كمي گلاب بصورت بماليد، سپس از كرم تقويتي استفاده كنيد.


ماسک گيلاس:
 گيلاس حاوي ويتامين هاي زيادي است.آن را به تنهايي له كرده روي تمام پوست به مدت نيم ساعت قرار دهيد، سپس با آب ولرم شسته وكمي گلاب بزنيد.


ماسک زردآلو:
دو عدد زردآلوي رسيده را پوست كنده با مقداري كوبيده جوانه گندم ويك قاشق عسل مخلوط كرده خوب به هم بزنيد تا به شكل خمير در آيد وروي تمام صورت بخوابانيد پس از نيم ساعت شسته و كرم مرطو ب كننده به پوست بزنيد.


ماسک موز:
 دو عدد موز متوسط را با يک عدد چنگال له کنيد (البته زياد له نکنيد در غير اينصورت بسيار رونده و شل مي شود) اگر مايل بوديد مقداري عسل هم به آن اضافه کنيد. بعد روي پوست صورتتان بماليد و بگذاريد 10 دقيقه بماند سپس صورت خود را با آب سرد بشوييد. (اين ماسک را در يخچال نگهداري کنيد.)

 

ماسک هويج :
2 الي 3 عدد هويج بزرگ را پخته و سپس له کنيد. بعد 4 قاشق عسل به آن اضافه کنيد و با هم مخلوط نماييد. به آهستگي بر روي پوست خود بماليد و پس از 10 دقيقه با آب سرد صورت خود را بشوييد. ( آيا مي دانستيد: هويج ميوه بومي افغانستان است. هويج اولين بار 5 سال قبل از ميلاد مسيح در نواحي مديترانه کاشته شد و در قرن 16 انواع هويج به اروپا و انگلستان معرفي شدند. هويجها در طبيعت وحشي عمل مي آيند و سرشاز از ويتامين "A,C، ويتامين B" و پتاسيم مي باشند.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:28  توسط sama07  | 

يک ماسک عالي براي موهاي خشک و زيان ديده در فصل سرما

 

 

 

 

 

در زمستان موها خشک و خشن مي شوند به خصوص اگر شما از مواد رنگ کننده هم استفاده کنيد، در زير يک ماسک عالي و کامل مو براي ماههاي سرد سال آورده شده است که هم درست کردن آن بسيار ساده مي باشد و هم استفاده از آن.

5 قاشق سوپخوري روغن زيتون

1/5 قاشق غذاخوري شکر قهوه اي يا شکر معمولي

0/5 قاشق چايخوري وانيل يا عصاره آن

روغن و شکر را به خوبي با هم مخلوط کنيد و سپس عصاره وانيل را به آن اضافه کنيد.
موهايتان را از ريشه با اين ماسک مو ماساژ دهيد و براي داشتن حرارت مناسب روي آن را با يک کلاه دوش براي مدت 30 الي 45 دقيقه بپوشانيد. سپس با شامپوي مناسب شسته و آبکشي نماييد. براي داشتن نتيجه بهتر اين ماسک را قبل از خواب زده تا به صورت کامل تا صبح بماند و سپس شستشو دهيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:28  توسط sama07  | 

يک ماسک براي رفع چروک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

يک ماسک براي رفع چروک
ترکيبات مورد نياز اين ماسک عبارتند از:
دو فنجان سرکه،
نصف فنجان رازيانه خشک،
نصف فنجان بابونه  خشک،
نصف فنجان گل رز  خشک،
نصف فنجان شبدر قرمز خشک،
براي تهيه اين ماسک گياهان خشک شده را در سرکه گذاشته و به آرامي تکان دهيد. در ظرف را بسته و آن را به مدت دو تا سه هفته در دماي 10 تا 15 درجه سانتي گراد نگه داريد. لازم است هر روز ظرف را به مدت 15 دقيقه تکان دهيد.
پس از طي سه هفته، محلول را با صافي صاف کنيد و در يک ظرف تميز بريزيد. براي هر بار مصرف کافي است صورتتان را با آب ولرم شست و شو داده و سپس خشک کنيد. آن گاه محلول (سرکه و گياهان خشک) را به نسبت شش به يک با آب مقطر رقيق کنيد و سپس آن را روي صورتتان با حرکات چرخشي ماساژ دهيد. دقت کنيد ماساژ حداقل بايد 15 دقيقه ادامه پيدا کند. حرکات ماساژ بايد نرم و در جهت صحيح انجام شود تا موجب آسيب به پوست شما نشود. اين محلول کمي قابض بوده و براي پوست هاي شل و کمي چرب و منافذ باز صورت بسيار مناسب است. بهتر است از اين محلول يک روز در ميان براي برطرف کردن چروک هاي صورت استفاده کنيد.
يک راه ديگر براي مقابله با پيري پوست، بخور پوست با گياهان جوان کننده است. براي تهيه اين بخور کافي است يک قاشق سوپخوري بابونه را به همراه يک قاشق سوپ خوري رازيانه و يک قاشق سوپخوري گل رز خشک شده در يک کاسه آب جوش بريزيد.
افرادي که پوست هاي خشک  و حساس دارند بهتر است يک قاشق سوپ خوري گل هميشه بهار را به اين بخور خود اضافه کنند و افرادي که پوست هاي چرب و آکنه  دارند به جاي گل هميشه بهار بهتر است از مرهم ليمو  استفاده کنند. سپس طبق مراحلي که گفته شد، پوست صورتتان را با اين معجون گياهي بخور دهيد.
شايد تصور کنيد که اين بخور ساده چه فايده اي مي تواند براي پوست شما داشته باشد؟ حق با شماست. تا زماني که اين بخور را به صورت يک روز در ميان، به همراه شست و شو و ماساژ با محلول سرکه ي گفته شده به مدت يک ماه انجام ندهيد، متوجه تاثير معجزه آساي آن نمي شويد!

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:27  توسط sama07  | 

پلينگ يا پاکسازي پوست در منزل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعضي وقتها وقتي جلوي آينه دقيق به پوستمان نگاه مي کنيم به دانه هاي سر سياه ريزي بر روي بيني وگاهي گونه ها بر مي خوريم که پوستمان را از شفافيت وصافي خارج ساخته وکدر نشان مي دهد.مي توان با يک پاکسازي ساده اين دانه هاي سياه وجوشهاي زير پوستي مرده را پاک کرد و به پوست شادابي بخشيد.

مراحل پاکسازي يا پلينگ پوست

1-بخور دادن : اولين مرحله براي پاکسازي پوست بخور دادن و آماده سازي پوست براي پاکيزگي است.به اين ترتيب که داخل ظرفي 2 ليوان آب را با يک قاشق غذا خوري بابونه مخلوط کرده وروي شعله گاز بگذاريد تا کاملا به جوش بيايد.سپس از روي شعله برداشته وبه وسيله ي يک حوله که روي سر مي اندازيد صورتتان را 20 دقيقه بخور دهيد تا کاملا منفذ هاي پوستي باز شده و دانه هاي سر سياه براي بيرون آمدن از زير پوست آماده شوند.

2- خارج سازي دانه هاي سر سياه : در اين مرحله بعضي از دانه هاي سر سياه بزرگ را مي توانيد جلوي آينه با فشار دادن بين دو انگشت خارج کنيد و حتما تا ريشه اي که به رنگ سفيد است ادامه داده تا کاملا تخليه شود و سپس با پنبه ي آغشته به الکل سفيد آن را ضد عفوني کنيد ،اما دانه هاي بسيار ريز تر و کوچکتر را با وسيله اي که مخصو ص پلينگ است ودر فروشگا ههاي لوازم آرايشي يافت مي شود، خارج سازيد .اين وسيله به شکل ميله اي است که سر آن حلقه اي شکل بوده وشما مي توانيد پس از ضد عفوني کردن آن با الکل سفيد با کشيدن اين حلقه بر روي پوست از پايين به بالا چه ناحيه ي بيني و چه بقيه ي قسمتهاي ديگر صورت ،تمام جوشها ي ريز سر سياه را که توسط بخور براي بيرون آمدن آماده شده اند را خارج سازيد .هر بار که اين وسيله ي حلقه اي شکل را روي پوست مي کشيد حتما با يک پنبه ي آغشته به الکل سفيد آن را ضد غفوني کرده و دوباره کار را ادامه دهيد.(خودتان نيز مي توانيد اين وسيله ي ساده را با يک مفتول سيمي که خيلي هم نرم نباشد به شکل يک ميله ي ساده با سري حلقه اي شکل درست کنيد و از آن استفاده نماييد.)

3- زدن ماسک سفيد : پس از خارج سازي جوشهاي سر سياه و زير پوستي و جرمهاي روي پوست  که حتما بلا فاصله پس از بخور انجام شود ،از ماسکهاي ماست و جوانه ي گندم (يک قاشق غذا خوري ماست کم چرب را با يک قاشق چايخوري آرد جوانه ي گندم يا آرد نان سنگک مخلوط کنيد) ويا ماسک نشاسته (يک قاشق ماست کم چرب را با يک قاشق چايخوري نشاسته مخلوط کنيد )و به آرامي بر روي پوستتان به حالت دوراني و ماساژ بماليد و پس از ربع ساعت با آب سرد و خنک بشوييد.

4- زدن ماسک خيار وگلاب: براي طراوت و شادابي وشفافيت پوست ،يک عدد خيار با پوست را ريز رنده کرده ،يک قاشق مربا خوري گلاب به آن اضافه کرده وبه حالت خوابيده ،به آرامي روي پوست بماليد و پس از 10 دقيقه با آب سرد و خنک بشوييد.

توصيه هاي مهم:
1-اگر نتوانستيد از اين وسيله براي در آوردن جوشها استفاده کنيد ،مي توانيد کمي روشور يا سفيداب پودر شده بلا فاصله بعد از بخور، روي پوست ماليده و پس از اينکه کمي جذب شد پوست را از پايين به بالا ماساژ دهيد تا جوشهاي ريز و سر سياه و همينطور جرمهاي پوستيتان پاک شوند .به خصوص در نا حيه ي بيني اين کار را بيشتر انجام دهيد.
 
2- 3الي 4 ساعت بعد از پلينگ هيچ کرم ويا کرم پودري بر روي پوست نزنيد تا کاملا قرمزي و تورم آن بخوابد و پس از 3 ساعت نيز اگر لازم بود تنها از کرمهاي مرطوب کننده و يا کمي روغن بادام استفاده نماييد.

3-بهترين زمان براي پاکسازي پوست زماني است که برنامه اي براي خارج شدن از منزل نداشته باشيد که اگر بتوانيد قبل از خواب اين کار را انجام دهيد و پس از آن به پوست کاملا استراحت دهيد نتيجه ي مطلوب تري خواهيد گرفت.

4- اگر تنها و تنها از بخور و روشور به مدت سه بار در هفته مثلا در سوناهاي بخار پس از 20 دقيقه بخور و به کار بردن سفيداب يا روشور استفاده کنيد و پس از آن هم بلا فاصله با آب سرد و خنک بشوييد، بعد از يک ماه پوستي شفاف و روشن و بسيار پاکيزه خواهيد داشت.
5-پلينگ و پاکسازي پوست را حتما دو تا سه ماهي يک بار انجام دهيد و خيلي زود به زود انجام ندهيد چرا که با فاصله زمانهاي کوتاه و پشت سر هم باعث شل شدن و چروک پوست خواهد شد.
 
 

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:25  توسط sama07  | 

مهمترين ماسکهاي روشن کننده ويژه‌ي پوستهاي کدر!

 

 

 

 

 

 

بعضي وقتها احساس مي‌کنيم پوستمان تيره و کدر شده ،آن هم نه با نور خورشيد و يا خستگي بلکه به حالت جرمي که بر روي پوست سنگيني مي کند. زماني که چنين احساسي نسبت به پوست خود پيدا مي کنيم بهتر است از ماسکهايي  که حالت چسبندگي بيشتري داشته واين جرم ها را جذب خود کرده و لايه اي از روي پوست بر مي‌دارد استفاده کنيم و شفافيت و روشني پوستمان را دوباره بر گردانده و به آن شادابي ببخشيم .چند ماسک روشن کننده مخصوص اين نوع پوستها وجود دارد که ساده و راحت در منزل تهيه مي شود وبسياردر شفاف کردن پوست موثر است.

قبل از آنکه به ماسکها بپردازيم توصيه مي شود ماهي يکي ،دوبار در حمام بر روي پوست مرطوب شده ي خود سفيداب (روشور) پودر شده بماليد و کمي صبر کرده و سپس با ماساژ و از بين بردن لايه‌هاي کثيف روي پوست آنرا بشوييد. اين عمل يکي دوبار در ماه هم در پاکسازي ولايه برداري پوست و هم در روشن شدن آن کمک مي کند.

ماسک اول :سفيده ي تخم مرغ چون حالت چسبندگي شديدي دارد و علاوه بر شفاف کردن پوست ،در ترميم جوشهاي صورت نيز موثر است به تنهايي بسيار براي پوست مفيد است ،پس يک سفيده‌ي تخم مرغ را خوب به هم مي‌زنيد تا کاملا سفيد شده و کف مانند شود سپس اين کف سفيد را بر روي پوست ماليده و بدون حرکت ،ربع ساعت درآرامش دراز بکشيد. وقتي کاملا جذب وخشک شد پوست را ابتدا با آب ولرم وسپس حتما با آب سرد وخنک بشوييد.اين ماسک را هفته اي دوبار در آرامش کامل بزنيد.

ماسک دوم :يک قاشق مربا خوري عسل را با نصف قاشق چايخوري پودر بادام سفيد شده مخلوط کرده که حتما براي راحتي کار عسل را در جاي گرمي مثل روي درب کتري آب جوش قرار داده تا راحت تر با پودر بادام مخلوط شودسپس اين مخلوط را کاملا آرام وبا حرکت دوراني روي پوست ماليده ،پس از خشک شدن ابتدا با آب ولرم وسپس با آب سرد وخنک بشوييد.از اين ماسک هفته اي يک بار استفاده کنيد.

ماسک سوم :نشاسته نيز به دليل چسبندگي خاصيت تميز کردن پوست را دارد و تمام جرم هاي پوستي را گرفته و در ترميم جوشها نيز بسيار موثر است. براي درست کردن ماسک نشاسته هم مي‌توانيد از يک قاشق غذاخوري ماست کم چرب و يک قاشق چايخوري نشاسته استفاده کنيد و هم مي‌توانيد به جاي ماست از يک قاشق شير استفاده کرده، پس از مخلوط کردن آن را به آرامي بر روي پوست زده و صبر کنيد تا کاملا جذب وخشک شود و همانند ماسکهاي قبلي ابتدا با آب ولرم وسپس با آب خنک وسرد بشوييد. از اين ماسک نيز هفته اي يک الي دو بار استفاده کنيد.

ماسک چهارم: يک قاشق عسل را با يک قاشق چايخوري پودر شير مخلوط کرده وبه همان ترتيب ماسکهاي قبلي بر روي پوستتان بزنيد و پس از جذب وخشک شدن باآب ولرم و سپس با آب خنک شستشو نماييد.

نکته ي قابل توجه اين که از اين ماسک مي‌توانيد به عنوان شير پاک کن براي پاک کردن کرم وکرم پودر  از روي صورت نيز استفاده کنيد .

در تمامي اين ماسکها حتما از صحبت کردن وخنديدن و حرکت کردن خودداري کنيد زيرا هم بهتر است ماسکها را در آرامش کامل و با فکري آرام استفاده کنيد تا تاثير بيشتري بر روي پوست داشته باشد و هم از به وجود آمدن چين وچروک هاي صورت جلو گيري کند.          
                           «پوست شاداب نشان از شادابي من است»

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:25  توسط sama07  | 

پوستي زيبا با شش روش

 

 

 

 

 

 

 

مواد لازم


1 عسل
2 آب خيار
3 ماست معمولي
4 هلو
5 زرده تخم مرغ
6 موز
7 روغن بادام
8 آب ليمو

 طرز تهيه

1) روش اول

ـ مرحله اول: ابتدا خيار را در مخلوط کن بريزيد و سپس آن را صاف کنيد تا يک فنجان آب خيار بدست آيد.
ـ مرحله دوم: يک فنجان عسل را با نصف فنجان ماست به آب خيار اضافه کرده و بخوبي هم بزنيد.
سپس اين ماسک را ب روي پوست صورت يا گردن قرار دهيد. اين ماسک خاصيت پاک کنندگي دارد.


2) روش دوم

ـ مرحله اول: يک عدد هلو بزرگ را شسته و پس از اين که پوست آن را گرفتيد درون مخلوط کن بريزيد.
ـ مرحله دوم: سه قاشق غذاخوري عسل را با دو قاشق غذا خوري ماست به آن اضافه کنيد.
ـ مرحله سوم: مخلوط تهيه شده را وي پوست قرار دهيد و سپس آن را با آب گرم بشوييد.
نکته: توجه داشته باشيد که ماسک در اطراف چشم به هيچ وجه قرار نگيرد.


3) روش سوم

ـ مرحله اول: سفيده تخم مرغ را بخوبي زده و سپس يک قاشق غذا خوري ماست و يک قاشق غذا خوري عسل به آن اضافه کنيد و آن را کاملاً هم بزنيد.
ـ مرحله دوم: مخلوط تهيه شده را در دماي اتاق قرار دهيد.
ـ مرحله سوم: مخلوط يکدست را  روي پوست صورت و گردن قرار دهيد.
اين ماسک شفاف کننده را پس از زمان گفته شده با آب گرم بشوييد.


4) روش چهارم

ـ مرحله اول: موز را پوست گرفته و سپس نصف آن را با نوک چنگال بخوبي له کنيد.
ـ مرحله دوم: سپس دو قاشق غذا خوري ماست و يک قاشق غذا خوري عسل را با آن بخوبي هم بزنيد تا يکدست شود.
ـ مرحله سوم: اين مخلوط را روي پوست قرار دهيد و سپس با آب سرد بشوييد.


5) روش پنجم

ـ مرحله اول: يک زرده تخم مرغ را با يک قاشق غذا خوري عسل و يک قاشق غذا خوري ماست و نصف قاشق غذا خوري روغن بادام بخوبي هم بزنيد.
ـ مرحله دوم: سپس ماسک را روي پوست قرار داده  پوست را با آب گرم بشوييد.


6) روش ششم

ـ مرحله اول: دو قاشق غذا خوري ماست را با دو قاشق غذا خوري عسل و سه قاشق غذا خوري آب خيار بخوبي مخلوط کنيد.
ـ مرحله دوم: سپس ماست را روي پوست قرار داده و پوست را با آن براي دو دقيقه ماساژ دهيد و سپس با آب گرم بشوييد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:24  توسط sama07  | 

انواع ماسکهاي طبيعي

 

 

 

 

 

 

 

 

هر پوستي با توجه به رطوبت , چربي , جوش و منافذي که دارد براي شادابي بيشتر نياز به تقويت دارد. در زير با ارائه ماسک هاي طبيعي که از ميوه هاي گوناگون تهيه مي شود, مي توانيد پوست خود را زنده و با طراوت نگه داريد.

ماسک انگور: اين ماسک براي روشن نگه داشتن پوست صورت مفيد است.

ماسک اسفناج: اسفناج را در روغن زيتون بريزيد درست به همان صورتي که بوراني درست مي کنيد بعد اين ماسک را روي صورت پهن کنيد.

 اين ماسک براي پوستهاي کدر مفيد است و باعث درخشش پوست مي شود.

ماسک ميخک: مقداري گل ميخک را در آب خيس کنيد و بعد از 24 ساعت آن را صاف کرده و با مقداري عسل و آب خيار مخلوط کنيد به اندازه يک فنجان اين مخلوط را ميل کنيد اين کخلوط باعث باز شدن رنگ رخساره و جلاي پوستتان مي شود.

ماسک گيلاس: ماسک زيبايي که از دسته هاي گيلاسي که هسته آن را گرفته ايد مي توانيد روي وست خود بگذاريد. اين ماسک به پوست خود شما نرمي داده و باعث مي شود رنگ رخسارتان باز شود.

ماسک هلو: ماسک هلو ماسکي است که روي تمام پوستها مي توانيد استفاده کنيد. هلو را رنده و  روي پوست بگذاريد , جند دقيقه صبر کنيد و بعد از شستشو نتيجه آن را ببينيد.

مسدود کردن منافذ صورت: يک قرص اکسيژنه را در مقداري گلاب حل کنيد يک قاشق آرد گندمم را به آن اضافه کنيد و بگذاريد براي 10 دقيقه روي پوستتان بماند.

پوستهايي با منافذ زياد: 7 عدد زرد آلوي رسيده را قطعه قطعه کنيد و له کنيد. چند قطره روغن بادام روي آن بچکانيد و بگذاريد تا براي 20 دقيقه روي پوستتان بماند و بعد آن را با آب نيمه گرم بشوييد.

کرم آرايش و زيبايي: کرم مسدود کردن منافذ صورت را روي پوست مي ماليم و براي يک ساعت پوست را ماساژ مي دهيم تا خوب روي پوست بخوابد. نيم ساعت صبر کنيد و بعد صورت را بشوييد.

ماسک براي پوستهاي معمولي: يک زرده تخم مرغ , يک قاشق مربا خوري آب پرتغال, يک قاشق مربا خوري روغن بادام را با شيره نارگيل اضافه کرده و به صورت بماليد و پس از 20 دقيقه بشوييد.

ماسک لک صورت: ماسک زيبايي گرمک براي باز و شاداب شدن چهره مفيد است. اين ماسک را روي صورت بکشيد و بگذاريد براي 15 دقيقه بماند. اين ماسک براي از بين بردن لکه ها و سر سياه ها نيز مفيد است.

ماسک عسل و سرکه: مقداري عسل و سرکه را مخلوط کنيد و روي لکه هاي صورت بماليد, کبودي هاي زير چشم را با اين ماسک بر طرف کنيد.

ماسک هويچ و سيب: هويچ و سيب را رنده کرده و يک قاشق مربا خوري عسل به آن اضافه کرده و روي صورتهايي که لک دارد بگذاريد و پس از 20 دقيقه با آب ولرم بشوييد.

ماسک برگ چغندر: برگ چقندر را بکوبيد . به صورت ماسک در آوريد روي تمام صورت پهن کنيد اين ماسک براي از بين بردن کک و مک مفيد است.

ماسک چهره هاي خسته و بي خواب: موز سالم و رسيده را خوب له کنيد و به آن نصف قاشق مربا خوري عسل اضافه کنيد و خوب آن را به هم بزنيد. اين مخلوط را به چهره و گردن خود بماليد و بعد از نيم ساعت بشوييد.

ماسک پوست تيره و آفتاب سوخته: يک هويچ تازه را به قطعات پهن تقسيم کنيد و براي نيم ساعت روي پوست بگذاريد در اين مدت استراحت کنيد و بعد صورت را با آب نيمه گرم بشوييد.

ماسک گلگون شدن صورت: باقلا را به صورت آرد در اوريد و آن را خمير کنيد و براي 5 دقيقه روي صورت بگداريد و بعد صورت را بشوييد.

ماسک تقويتي : 14 گرم موم سفيد را با 84 گرم روغن بادام و 28 گرم لانولين و 28 گرم گلاب تهيه کنيد. موم سفيد و لانولين را روي بخار آب گذاشته  تا با هم آميخته شود بعد روغن بادام و گلاب را به آرامي در آن ريخته و هم بزنيد تا مخلوط شود. اين کرم را در ظرف در بسته اي بريزيد و هر روز از آن براي نرمي و تقويت پوستتان استفاده کنيد.

ماسک جوش چرکي: براي جوشهاي چرکي با قاشقک مخصوص پودر گل ريواس را با يک قاشق ماست مخلوط کنيد . هفته اي سه روز روي پوستتان بماليد.
ماسک جوشهاي سر سياه: ابتدا گل ريواس را با گل بابونه و گل بنفشه مي جوشانيم وقتي بخار آن بلند شد صورت را بخور مي دهيم و يک قاشق روغن زيتون و زرده تخم مرغ را که قبلا مخلوط کرديم به صورت ماسک روي صورت
 مي گذاريم و بعد از شستن ماسک پنبه الکل زده را به صورت مي ماليم تاضدعفوني شود.

ماسک چين زير چشم: سفيده تخم مرغ را خوب به هم زده زير چشم مي گذاريم . براي جلوگيري از چين و چروک پوست لانولينرا مي توان هر شب به تنهايي روي پوست بماليد براي اينکه لانولين کاملا جذب پوست شود با

 انگشت ارام به صورت تلنگر بزنيد و صبح آن را بشوييد.

ماسک چروک چشم: روغن کرچک را يک شب روي پوست ماليده و تا صبح مي گذارين بماند.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:24  توسط sama07  | 

ماسکهاي زيبايي مخصوص پوستهاي چرب و خشک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مي‌توانيد از انواع ماسکها ي موثر براي پوست صورت خود که به راحتي مي توانيد آن را در منزل تهيه کنيد استفاده ببريد .

ماسکها معمولا از مواد طبيعي و قابل دسترسي تهيه مي‌شوند که اکثر خانمها و دختران جوان خودشان به راحتي مي‌توانند در منزل تهيه کرده و از اتلاف وقت در سالنهاي آرايشي خودداري کنند.

ماسکها مي‌توانند براي پاکيزه کردن و خروج مواد زايد از منافذ پوستي و نرم و لطيف کردن پوست بسيار مفيد باشند.

در هنگام زدن انواع ماسکها بايد به اين نکته توجه داشت که حتي الامکان از صحبت کردن و بخصوص خنديدن خودداري شود تا ماسک تاثير مثبت خود را بر روي پوست داشته باشد.
ميتوان ماسک را به جاي آ ب، بوسيله ي پنبه ي آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.
و حال چند ماسک مخصوص پوستهاي چرب:

1.ماسک جوانه (سبوس) گندم :

طرز تهيه : يک قاشق غذا خوري ماست را با يک قاشق چايخوري سر پر آرد جوانه گندم مخلوط کرده وبه طور يکنواخت بر روي پوست صورت خود بماليد و بعد از 15 تا 20 دقيقه که کاملا بر روي پوست خشک شد با آ ب سرد بشوييد.

چه وقت؟ 2 تا 3 بار در هفته

2.ماسک نشا سته:

طرزتهيه: يک قاشق غذا خوري ماست را با يک قاشق چايخوري سر خالي نشاسته مخلوط کرده وچند قطره گلاب به آن اضافه کنيد سپس آن را به آرامي بر روي پوست صورت خود بماليد و بعد از 10 تا 15 دقيقه با آب سرد بشوييد .     

چه وقت؟2 تا 3 با ر در هفته

3.ماسک آناناس:
آناناس تاثير جالبي بر جوشهاي زير پوستي دارد.براي تهيه ي اين ماسک ابتدا ¼ آناناس رسيده را پوست کنده به همراه يک قا شق غذا خوري روغن آفتاب گردان و يک قاشق مربا خوري عسل داخل مخلوط کن با هم مخلوط کرده و به آرامي بر روي پوست خود به حالت دوراني بماليد و پس از 15 تا 20 دقيقه با آب سرد بشوييد.           
چه وقت؟ 2 تا 3 بار در هفته

4.ماسک پياز و عسل

يک عدد پياز متوسط را رنده کرده (رنده ي ريز)با يک قاشق مربا خوري عسل مخلوط کنيد وآرام وبه حالت دوراني بر روي پوست صورت خود بماليد .سعي کنيد به اطراف چشم ها ماليده نشود زيرا چشم ها را مي سوزاند.

اين ماسک را نيز پس از 15 تا 20 دقيقه با آب سرد بشوييد.

چه وقت؟ 1 تا 2 بار در هفته

5.ماسک پرتقال :

يک عدد پر تقال را آبگيري کرده بعد از اينکه آب آن را ميل کرديد اضا فه هاي آن را بر روي پوست صورت بخوابانيد و بعد از 20 دقيقه با آب سرد بشوييد.

چه وقت ؟روزي يک بار

چند ماسک مخصوص پوست هاي خشک:

1.ماسک زرده تخم مرغ:

زرده تخم مرغ مملو از چربي و کلسترول است و چربي پوست شما را تا مين مي کند.براي تهيه ي اين ماسک يک زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سيب و چند قطره روغن زيتون مخلوط کرده و به مدت 20 دقيقه روي پوست صورت خود بماليد و بعد از 20 دقيقه با آب ولرم بشوييد.

چه وقت؟1 تا 2بار در هفته

2.ماسک ليموترش:

آب ليموترش رابه همراه يک زرده تخم مرغ و چند قطره روغن زيتون بر روي پوست صورت ماليده وماساژدهيد

و بعد از 15 دقيقه بشوييد.

چه وقت؟2 تا 3بار در هفته

3.ماسک سيب و خيار:

¼ سيبي را به همراه يک خياردرمخلوط کن با هم مخلوط کرده و يکدست روي پوست بماليدوبعد از 10 دقيقه بشوييد.اين ماسک براي پوست هاي مختلط که در بعضي نقاط چرب ودر بعضي نقاط خشک هستند مفيد است وباعث شادابي وطراوت آنها مي شود.

چه وقت؟2 تا 3بار در هفته

4.ماسک نارگيل:

¼ نارگيل تازه راخورد کرده وبه همراه يک قاشق مربا خوري گلاب و يک قاشق غذا خوري روغن بادام  در مخلوط کن با هم مخلوط کرده و بر روي پوست ما ساژ دهيد و پس از 20 دقيقه با آب گرم بشوييد.اين ماسک از چروک شدن پوست جلوگيري مي کند.

چه وقت؟1بار تا 2 باردرهفته

ماسک بابونه:

دو قاشق غذا خوري بابونه را در يک ليوان آب حل کرده وروي شعله گاز حرارت دهيد ومواظب باشيد سر نرود سپس جوشانده ي بابونه را از صافي رد کرده و بگذاريد سرد شود.اين جوشانده ي سرد شده را با يک قاشق غذا خوري عرق بيد و يک قاشق غذا خوري عرق کاسني و چند قطره گلاب مخلوط کرده واين محلول را با پنبه به آرامي بر روي پوست خود ماليده و بعد از20 دقيقه بشوييد.

     چه وقت؟ صبح ها يک روز در ميان

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:23  توسط sama07  | 

موخوره و درمان آن
موخورهTRICHOPTLOSIS آسيبى است كه برس و سشوار به موى سر وارد مى كنند. در اين آسيب لايه و سطح محافظ مو در انتهاى فيبرهاى مويى نوك مو از بين مى رود. موخوره بيشتر در موهاى خشك و شكننده به وجود مى آيد. وقتى سطح محافظت كننده مو از بين مى رود و امكان جايگزينى آن به وجود نمى آيد، سر ِ مو چند شاخه مى شود. هرچند سال ها قبل زنان براى مبارزه با موخوره نوك موهاى خود را مى سوزاندند ولى اين كار باعث مى شود، سلول هاى بيشترى نابود شود.در هر حال اين مشكل بسيار رايج است.
شامپوهاى اسيدى يا قليايى، فرهاى دائمى، رنگ كردن زياد، دكلره كردن بيش از حد، استفاده از برس هاى نايلونى و فلزى و شانه هايى كه دندانه هايى نوك تيز دارند در به وجود آمدن و تشديد موخوره مؤثر هستند.

درمان موخوره

راه هاى متفاوتى براى درمان موخوره وجود دارد:

- يك ليوان شيرين بيان را در سه ليوان آب جوشيده بريزيد و بگذاريد 10 دقيقه بجوشد و آرام آرام دم بكشد. بعد از اين كه سرد شد، آن را صاف كنيد و هر روز از اين مايع به موى سرتان بماليد. پس از مدت كوتاهى متوجه خواهيد شد موخوره تان درمان شده است.

- ريشه كنجد را در آب جوش خيس كنيد و بگذاريد 15 دقيقه به همين حالت بماند. بعد از آن ريشه كنجد را به مدت 30 دقيقه در آب جوش، بجوشانيد؛ مايع صاف شده را به موهايتان بماليد.

- موهايتان را در آب ِ جوشانده تخم پياز قرار دهيد.

- استفاده از جوشانده گل بابونه و گل ختمى به صورت ماهى يكبار، براى درمان موخوره مفيد است.

- در يك لگن آب چند قطره آمونياك بريزيد و موهايتان را با آن بشوييد.

به مقدار مساوى قهوه خام، نخود خام، روناس و زرده تخم مرغ را مخلوط كنيد و به صورت خمير در آوريد و به موهايتان بماليد. صبح موهايتان را بشوييد و با روغن زيتون چرب كنيد.

- گل ريواس، شاه تره و سدر را به ميزان مساوى در آب خيس كنيد و پس از اين كه 24 ساعت ماند، مايع صاف شده آن را به سر بماليد.

- نيم كيلو آرد نخود خام را با 200 گرم برگ مورد و نيم كيلو حنا مخلوط کنيد، سپس آن را به پنج قسمت تقسيم كنيد و پنج شب پشت سر هم با زرده تخم مرغ به سر بماليد.

- روغن بادام و بنفشه و كتيرا براى درمان موخوره مفيد است.

غير از درمان هاى گياهى ذكر شده براى معالجه موخوره، به موارد زير توجه كنيد:

- نوك موها را چند سانتيمتر كوتاه كنيد.

- از برس ها و شانه هايى از جنس مواد طبيعى ( چوب و ...) استفاده كنيد.

- از روغن هاى گياهى به موهايتان بماليد.

- از شامپو هاى طبيعى كه اسيدى و قليايى نيستند استفاده كنيد.

- هنگام شست و شوى موها از آب خيلى گرم استفاده نكنيد.

- كمتر از سشوار استفاده كنيد.

- گاهى موهايتان را ببافيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:22  توسط sama07  | 

چگونگي استفاده از سشوار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  چگونگي استفاده از سشوار

سشوار کشيدن علاوه بر اينکه از هنرهاي آرايشي و آرايشگري است، براي سلامت مو هم ممکن است مضر يا مفيد باشد، همه چيز به اين بستگي دارد که چگونه از اين وسيله استفاده کنيم.

قبل از اينکه دکمه سشوار خودتان را روشن کنيد، بايد موهايتان را با آب خيس کنيد. براي اين کار مي‌توانيد موهايتان را بشوييد و يا با يک آب‌پاش مقداري آب روي موهايتان اسپري کنيد. سپس موهايتان را به اندازه پنج دقيقه درون حوله بپيچيد تا آب اضافي آن به طور کامل گرفته شود.

موهايتان را خشک کنيد

براي خشک کردن موهايتان با سشوار از يک برس کمک بگيريد. استفاده از برس براي خشک کردن و حالت دادن به موها وقت کمتري از شما خواهد گرفت و در نهايت موهايتان بهتر مرتب شده و فرم مي‌گيرند. اگر نخواستيد از برس براي خشک کردن موهايتان استفاده کنيد، انتخاب ديگر اين است که فقط با استفاده از دست‌تان موهايتان را بالا و پايين ببريد و جلوي سشوار آنها را خشک کنيد.

کدام برس بهتر است؟

بهترين برس، برسي بزرگ و گرد است. اين برس پس از سشوار کشيدن بهترين حجم و حالت را به موهايتان خواهد بخشيد. برس‌هاي فلزي براي سشوار کشيدن مناسب‌ترين هستند و بهترين شکل را به موهايتان خواهند داد. شما مي‌توانيد از برس‌هاي کم قطرتر براي مرتب کردن و سشوار کشيدن موهاي چتريتان استفاده کنيد.

برس‌هاي پارويي براي پرداخت نهايي موهاي بلند پس از سشوار کشيدن مناسب‌اند. برس‌هاي سشوار در 3 اندازه بزرگ، متوسط و کوتاه در بازار وجود دارند. برس‌هاي چوبي موهايشان ترکيبي از موهاي طبيعي و مصنوعي است بنابراين به گرفتن بهتر موها درون‌شان کمک مي‌کنند.

آداب سشوار کشيدن

حتما ديده‌ايد سشوارهايي که در آرايشگاه‌ها استفاده مي‌شوند، سشوارهايي قوي‌تر هستند ولي براي استفاده‌هاي خانگي مي‌توان سشوارهاي کم قدرت‌تري را نيز انتخاب کرد. دقت کنيد سشواري که مي‌خريد حتما داراي درجه‌هاي سرعت پايين و بالا باشد و شما بتوانيد به آساني آن را براي سرعت پايين و بالا تنظيم کنيد. يک سشوار خوب بايد بتواند باد سرد نيز توليد کند. براي اينکه موهايتان را براق کنيد، سشوار را براي باد داغ تنظيم کنيد. اگر سشوار را طوري تنظيم کنيد که باد سرد توليد کند، روغن‌ها و ژل و ساير فرآورده‌هايي که براي فرم دادن موهايتان استفاده کرده‌ايد روي موهايتان ثابت خواهند شد و همچنين از ايجاد الکتريسيته ساکن موهايتان پيشگيري خواهد کرد. هنگام استفاده از سشوار آن را هميشه روي موهايتان حرکت دهيد و متمرکز نگه نداريد.

حرارت متمرکز سشوار روي موهايتان به آن آسيب خواهد زد. تلاش کنيد سرهاي مخصوص پخش کننده حرارت و باد را بر سر دهانه سشوارتان وصل کنيد تا حرارت بر سطح موهايتان پخش شود و به ويژه اگر موهايتان مجعد است، استفاده از اين سرها سبب مي‌شود موهايتان شکل و فرم دلخواه را به دست آورند. گرچه استفاده از سرهاي ويژه زمان سشوار کشيدن را طولاني‌تر خواهد کرد.

موهايي که برق مي‌زنند

وقتي به سالن‌هاي آرايش مي‌رويد، پس از سشوار کشيدن موها برق خاصي پيدا مي‌کنند. رمز آن استفاده مکرر از سشوار روي موها است. اگر مي‌خواهيد پس از سشوار کشيدن موهايتان برق بيفتد، بايد از باد گرم سشوار استفاده کنيد. هر چه شما بيشتر از باد سشوار و برس روي يک بخش از موهايتان بيشتر استفاده کنيد، موهايتان بيشتر برق مي‌افتند ولي در اين صورت امکان صدمه به موهايتان در اثر باد داغ سشوار نيز افزايش مي‌يابد. موهايتان را به دور برس سشوار بپچيد و سپس در حالي که سشوار را روي آن گرفته‌ايد، به آرامي موها را از برس باز کنيد براي اينکه موهايتان کمتر آسيب ببينند، بهتر است سر مخصوص پخش حرارت و باد سشوار را بر سر لوله آن نصب کنيد. براي اينکه ساقه موهايتان در اثر باد سرد سشوار نسوزد، پس از سشوار کشيدن هر بخش از موهايتان چند ثانيه صبر کنيد تا آن بخش از موهايتان خنک شود سپس دوباره کار خود را تکرار کنيد.

اگر دوست داريد موهايتان حجم پيدا کنند، بايد با سشوار کشيدن ريشه موهايتان را جا به جا کنيد. براي اين کار يک بخش کوچک از موهايتان را انتخاب کنيد، آن بخش را دور برس سشوار بپيچيد و برخلاف جهت ريشه موهايتان بکشيد و هم‌زمان سشوار را هم روي آن بگيريد.

 هر روز سشوار نکشيد

شايد عادت داريد هر روز موهايتان را سشوار بکشيد ولي اين کار حسابي براي سلامت موهايتان خطرناک است. بنابراين تلاش کنيد هر روز موهايتان را سشوار نکشيد. وقتي موهايتان را از حرارت مستقيم براي چند روز دور نگه مي‌داريد، احتمال سوختن و آسيب ديدن موهايتان را کاهش مي‌دهيد. خشک شدن بيش از حد موهايتان و شکستن ساقه موها نشانه آسيب ديدن موهاي شماست.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:21  توسط sama07  | 

چه کنيم تا رشد موهايمان خوب شود؟

 

 

 

 

 

 

 

 

چه چيزي به موهايتان بزنيد و چه کارهايي بايد انجام داد تا موهايتان سريع تر رشد کنند ؟

معمولا همه دوست دارند رشد موهايشان سريع باشد و خيلي سريع رشد کنند و موهاي شفاف و پر حجم و بلند داشته باشند در اين زمينه ما توصيه هايي براي شما داريم .
 
موهاي هر انساني در مدت زمان کم و کوتاهي نمي توانند رشد کنند. زيرا معمولا با غذاهاي امروزه ، و آلودگي هوا ضخامت موها کاهش مي يابد .
 
حال مراقبت هاي لازمي که بايد صورت بگيرد :
 
* اولين مرحله اين است که موهاي خود را بشناسيد ، و شامپوي مناسب با جنس موهايتان را انتخاب کنيد ، و يادتان باشد هرگز و براي يک مدت طولاني از يک نوع شامپو استفاده نکنيد زيرا بعد از گذشت مدتي که به طور مداوم فقط از يک نوع شامپو استفاده کرديد ، احساس مي کنيد که ديگر اين شامپو موهايتان را تميز نمي کند و قدرت اوليه را ندارد ، بله اين مطلب درست است پس شامپوهاي خود را عوض کنيد و براي يک مدت طولاني از يک نوع شامپو مصرف نکنيد .
 
* تا جايي که امکان دارد از سشوار ، اتوهاي مو و.. استفاده نکنيد زيرا تمام اين موارد تار موهايتان را نازک مي کند و وقتي که تار موهايتان نازک شد ديگر قدرتي ندارد و به مرور ريزش مو پيدا خواهيد کرد .
 
* مو نيز مانند تمام اعضاي بدن به تغذيه ي مناسب احتياج دارد اما چه تغذيه اي ؟ شما مي توانيد از ماسک هاي مو و تقويت کننده هاي خاصي که براي موهاي مختلف وجود دارد استفاده نمائيد . و مي توانيد از ويتامين هاي مانند : منيزيم ، آهن و کلسيم استفاده نماييد تا رشد موهايتان را تسريع ببخشيد . و سرتان را ماساژ دهيد ، در تمام نقاط بر روي شقيقه ها ، وسط مغز تان ، پشت سرتان و .. و به طور کامل اين ماساژ را تمام نقاط انجام دهيد تا خون کافي به تمام نقاط مغزتان برسد اين کار علاوه بر اينکه در جهت خون رساني به مغزتان مفيد است علاوه بر آن با خون بيشتري که به مغز برسد رشد موهاي نيز سريع تر مي شود و اين عمل را مي توانيد يک يا دو بار در روز انچام دهيد .
 
* از برس هاي مناسب استفاده کنيد که موهايتان را نکشد ، و به آنها آسيبي نرساند ، بهترين برس ، برسي است که شانه هاي آن چوبي باشد و خصوصا از برس هايي که شانه هاي فلزي دارند دوري کنيد .
 
* موها به طور طبيعي يک سانت در ماه رشد مي کنند . مخمر آب جو بسيار براي رشد موها و ناخن ها مناسب است . اين مخمر را بر روي موها و ناخن هاي خود بماليد و بعد آن را ماساژ دهيد تا جذب شود .
 
شامپوهاي مناسب و بخصوص نحوه ي شستن موهايتان راهي موثر به حساب مي آيند .
 
* راه ديگر استفاده از روغن هاي مناسب جهت رشد موهايتان است ، از روغن هاي مانند : روغن بادام ، روغن دانه ي انگور ، روغن کرچک ، روغن زيتون ، جوانه ي گندم ، اين روغن ها ي تغذيه کننده هاي بسيار موثر و خوبي در جهت تسريع رشد مو به حساب مي آيند .

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:20  توسط sama07  | 

برای اینکه موهایتان را با سشوار برق بیندازید و حجیم شوند!!
وقتي به يک مهمانی دعوت می ‌شويد، چگونه موها‌یتان را آرايش مي‌ کنيد؟
 آيا به آرايشگاه مي ‌رويد و کلی پول را فدای آرايش موهايتان مي ‌کنيد، يا با بابليس، آنها را فر مي ‌دهيد و يا باد داغ سشوار را برای صاف کردن موهايتان انتخاب می ‌کنيد؟
 
اگر سشوار را برای حالت دادن و یا صاف کردن موها انتخاب می کنید تنها با توجه داشتن به چند نکته ی ساده می توانید آنها را حجیم و پرپشت تر و براق نشان دهید به طوری که موهایتان کاملا برق بیفتد:

1-برس ‌های فلزی براي سشوار کشيدن مناسب ‌ترين هستند و بهترين شکل را به موهايتان خواهند داد.

2-هنگام استفاده از سشوار، آن را روی موهايتان حرکت دهيد و يکجا نگه نداريد، زيرا حرارت ثابت سشوار به موهایتان‌ آسيب خواهد زد.

3-تلاش کنيد سرهای مخصوص پخش ‌کننده حرارت و باد را سر دهانه سشوارتان وصل کنيد تا حرارت بر سطح موهايتان پخش شود، به ويژه اگر موهایتان مجعد است، استفاده از اين سرها سبب می ‌شود آنها شکل و فرم دلخواه را به دست آورند. گرچه استفاده از سرهای ويژه، زمان سشوار کشيدن را طولاني ‌تر خواهد کرد.
 
4-اگر می ‌خواهيد پس از سشوار کشيدن موهايتان برق بيفتد، از باد گرم سشوار استفاده کنيد. هر چه بيشتر از باد سشوار و برس روی يک بخش از موهايتان استفاده کنيد، موهايتان بيشتر برق می ‌افتند، ولی در اين صورت امکان صدمه ديدن موهايتان در اثر باد داغ سشوار نيز افزايش می ‌يابد که اگر این کاربا فاصله انجام شود کمتر آنها را دچار مشکل می کند.

5-موهايتان را به دور برس بپچيد و در حالی که سشوار را روی آنها گرفته ‌ايد، به آرامی ‌موها را از برس باز کنيد. برای اين که موهايتان کمتر آسيب  ببينند، بهتر است سر مخصوص پخش حرارت و باد سشوار را بر سر لوله آن نصب کنيد.

6-برای اين که ساقه موهايتان در اثر باد سرد سشوار نسوزد، پس از سشوار کشيدن هر بخش از موهايتان، چند ثانيه صبر کنيد تا آن بخش از آنها خنک شود. سپس دوباره کار خود را تکرار کنيد.

7-اگر دوست داريد موهايتان حجم پيدا کنند، بخش کوچک از موهايتان را انتخاب کنيد. آن بخش را دور برسهایی که به نسبت اندازه ی مو بزرگتر باشند بپيچيد و خلاف جهت ريشه موهايتان بکشيد. هم‌ زمان سشوار را هم روی آن بگيرید.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:19  توسط sama07  | 

موهاي زيبا، گامي به سوي جوانتر شدن!!

 

 

 

 

 

 

 

 

جوان ماندن آسان تر از آنست که فکرش را بکنيد. تغييرات کوچکي در زندگي روزمره‌ي خود بدهيد، فوت و فن هاي جديدي را بکار گيريد و به پيشواز ظاهري جوان برويد. در طي مقالاتي 100 راه ساده براي دور  نگه داشتن سالهاي پيري وجود دارد. ديگر نيازي به بوتاکس نيست.در اين قسمت به نکات مرتبط با مو مي‌پردازيم:
 
1)   به مو هايتان درخشندگي بيشتري بدهيد.

براي درخشندگي بيشتر موهاي رنگ شده تان، پس از رنگ کردن موها دو قطره روغن گريپ فروت به حالت دهنده اضافه کنيد و سپس به موهايتان بماليد.

2)   موها يتان را فر نکنيد.

آسيب هايي که توسط سشوار و دستگاههاي مخصوص فر کردن، به مو وارد مي‌شود را به حداقل برسانيد. ساختار اين گونه دستگاه ها به گونه اي است که کهرباي موجود در آن- نوعي سنگ- به هنگام فعال، شدن يون هاي منفي توليد مي‌کند که اين يون ها با زدن ضربه هاي سريع به موها به آن حالت مي‌دهند.

3) راه حلي براي زيبايي سريع صورت

چتري زدن موها چين و چروک هاي روي پيشاني را مي‌پوشاند و چشم ها، نسبت به چين و چروک‌هاي صورت بيشتر در معرض ديد قرار خواهند گرفت. صورت هاي گرد با موهايي چتري که تا روي ابروها آمده اند زيبا تر خواهند شد. با چتري هاي بلند و يک طرفه مي‌توانيد صورت هاي مربعي شکل را زيبايي دهيد و براي صورت هاي دراز و کشيده چتري هاي کوتاه بزنيد دقيقا بالاي پيشاني، تا صورت را گرد و پر نشان دهد.

4) مو هايتان را به آرامي بشوييد.

از شستن بيش از اندازه موهايتان خودداري کنيد. با نوک انگشتان و به آرامي پوسته سر را بشوييد و تمييز کنيد. نيازي به ساييدن و چنگ زدن بيش از حد پوست سر نيست. بعد از زدن نرم کننده به موهايتان، با يک شانه با دندانه هاي پهن زير دوش موهايتان را آبکشي کنيد.

5) هميشه موهايي براق داشته باشيد.

براي بر طرف کردن موهاي کدر که از زيبايي و درخشندگي موها مي‌کاهد، از اتوي مو و يا سشوار، همراه با يک برس گرد براي حالت دادن و صاف کردن مو ها استفاده کنيد. يک بار در ماه براق کننده و روغن جلا دهنده به موهايتان بزنيد تا برق و درخشندگي زيبايي به موهاي خود بدهيد.

6) زياده روي نکنيد.

 اگر خودتان در خانه موهايتان را رنگ مي‌کنيد، هرگزموهايتان را بيش از دو درجه از رنگ طبيعي خودش روشن تر نکنيد.

7) فقط در پايان شستن موها، از نرم کننده استفاده کنيد.

 استفاده از نرم کننده در پايان شستن موها، از ريشه موها محافظت کرده و از سست شدن آنها جلوگيري مي‌کند. موهاي شل و ول در فرق سر چهره شما را زشت و سن شما را بيشتر نشان خواهد داد. پس، از موهاي خود به خصوص در قسمت جلو بيشتر محافظت کنيد.

8) هنگام سشوار زدن دهانه آن را به سمت پايين نگه داريد

هنگامي که با سشوار موهايتان را حالت مي‌دهيد، دهانه سشوار را به سمت پايين نگه داريد و دقيقآ سشوار را بالاي برس نگه داريد . با اين روش که سر سشوار را رو به پايين مي‌گيريد، موها درخشندگي خود را هنگام سشوار زدن از دست نخواهند داد.

9) موهايتان را مرتب کوتاه کنيد.

موهاي بلند سن شما را بالاتر مي‌برد و چهره تان را خسته نشان مي‌دهد. علاوه بر اين موها هر چه بلند تر شوند باريک تر و کم پشت تر به نظر مي‌رسند. براي جوان تر نشان دادن خود موهايتان را مرتب کوتاه کنيد.

10)  پوست سر را بيشتر با شامپو بشوييد.

موها در قسمت پوست سر بسيار کثيف تر از بقيه قسمت ها هستند و شستن بقيه قسمت هاي مو با کف شامپو آنها را تمييز خواهد کرد و زيبايي و درخشندگي به مو مي‌دهد.

11) لير(layer) کردن موها آنها را زيبا تر خواهد کرد.

مدل موي تکه تکه که در اصطلاح لير(layer) ناميده مي‌شود موها را زيبا ترخواهد کرد  و به چهره تان نشاط و سر زندگي خواهد بخشيد. چند لايه اي شدن مو باعث مي‌شود بقيه موها درخشان تر و پرتر به نظر بيايند، و حتي باعث مي‌شود چين و چروک ها و لک ها و کک مک هاي صورت نيز کمتر به چشم آيند.

12) موهاي سفيدتان را با آرايش محو کنيد.

براي محوکردن موهاي سفيد از ريمل يا خط مايع استفاده کنيد. بايد توجه داشته باشيد که رنگي را که براي اين منظور به کار مي‌بريد، متناسب با رنگ موهايتان باشد. اين روش مناسبي براي پوشاندن موهاي سفيد که روي سر پيدا شده اند مي‌باشد.

13) به درخشندگي موهايتان کمک کنيد.

 اشعه UV باعث تغيير در ساختار شيميايي مو خواهد شد. و موها را خشک و شکننده خواهد کرد. هنگامي که براي مدت زيادي در معرض نور آفتاب قرار مي‌گيريد از يک کلاه لبه پهن پارچه اي با بافت متراکم استفاده کنيد. و همچنين از ضد آفتاب هايي که در محصولات آرايشي مو موجود مي‌باشند و  جهت جلو گيري از آسيب هاي مومي باشند، استفاده کنيد.

14) از شستن روزانه موها بپرهيزيد.

 هر چه بيشتر به موهايتان شامپو بزنيد، زودتر رنگ موهايتان از بين خواهد رفت. بنابراين، يک روز در ميان موهايتان را بشوييد و از شستن بيش از حد آن خودداري کنيد

15) از شر موهاي سفيد خلاص شويد.

 موها به هنگام سفيد شدن ضخيم تر خواهند شد که در نتيجه به هنگام رنگ کردن کمي موها به سختي رنگ خواهند گرفت. اگر بيش از 40% از موهايتان سفيد شده است، رنگ موهاي دائمي گزينه مناسبي براي رفع اين مشکل موهايتان است. براي نتيجه بهتر و ماندگاري بيشتر، يک کلاه پلاستيکي يک بار مصرف به مدت 20 دقيقه روي سرتان بگذاريد وپس از آن يک حوله گرم دور موهايتان بپيچيد تا تمام زماني که تمام موها رنگ بگيرد. اگرهم از رنگ موهاي موقت استفاده مي‌کنيد، از رنگي تيره تر از موهاي اصلي خودتان استفاده کنيد تا موهاي سفيد به خوبي رنگ بگيرند و در صورتي که از رنگ مويي روشن تر از موهاي خودتان استفاده کنيد، مانند اين است که موهايتان را هاي لايت کرده ايد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:18  توسط sama07  | 

چند راه براي پوشاندن موهاي سفيد

 

 

 

 

 

 

..از اين روش براي موهايي كه رنگ طبيعي در ريشه دارند اما بواسطه تابش خورشيد روشن شده اند استفاده نكنيد. بر روي موهاي كوتاه و يا نرم هم استفاده نكنيد....

 

اكثر رنگ‌هاي دايمي و ثابت حاوي پروكسيد ( vol.10-40) و آمونياك كه بهترين پوشش براي موهاي سفيد هستند. مگر اينكه مو رشد بكند و موهاي سفيد نمايان شوند.
رنگ‌هاي ثابت:
حاوي پروكسيد اما در vol پايين ( به ميزان كم)‌اكثرشان آمونياك ندارند و آسيب كمي هم به مو مي‌زنند.

رنگ‌هاي color  semi-permanent :
اينها رنگ‌هاي فانتزي ستند يعني مدت كوتاهي عمر مي‌كنند.( 1-4 هفته) اين گونه رنگ‌ها هيچ گونه آسيبي به مو وارد نمي كنند. بيشترين تاثير و پوشش موهاي سفيد با آنها 40 تا 60 درصد موهاي سفيد مي‌باشد.
شستشوي رنگي :
 رنگ‌هاي شستني به عنوان استحكام بخش و محكم كننده مو بسيار عالي هستند و همچنين براي از بين بردن تون رنگ‌هايي كه به طور ناخواسته در موهايمان ايجاد شده اند فوق العاده هستند. اما استفاده از رنگ موهاي ثابت مقرون به صرفه تر مي‌باشند.

 

رنگ كردن موي "80-100 درصد" سفيد شده:

1.     اكسيدان با " vol 20 يا 30" را مستقيما بر روي موي سفيد بگذاريد.

2.     بگذاريد به مدت 5 تا 7 دقيقه اين اكسيدان بر روي مو بماند.

3.     پس از اين مدت سرتان را بشوييد و با حوله خوب خشك كنيد.

4.     سپس رنگ را بر روي موهاي بگذاريد.

 

اين روش رنگ كرد براي موهاي تقريبا يكدست سفيد شده قدرت جذب موهاي سفيد را بالا برده و با نرم كردن لايه‌هاي كوتيكل رنگ،‌ جذب مو مي‌شود. اين روش براي روشن كردن موها طراحي شده. اگر 10 دقيقه يا كمي بيشتر بر روي مو بگذاريد مو شروع به روشن شدن مي‌كند.

از اين روش براي موهايي كه رنگ طبيعي در ريشه دارند اما بواسطه تابش خورشيد روشن شده اند استفاده نكنيد. بر روي موهاي كوتاه و يا نرم هم استفاده نكنيد. در اين نوع مو، رنگ مو مي‌تواند مستقيما گذاشته شود.

 

طريقه رنگ كردن موهاي سفيد مقاوم

برخي از موهاي سفيد، به ويژه موهاي زبر و كلفت و خاكستري رنگي كه در اطراف شقيقه‌ها مي‌رويند، در برابر رنگ مو مقاوم هستند يا در مقايسه با ساير موهاي سفيد به سرعت رنگ خود را از دست مي‌دهند.

 

براي رنگ شدن اين گروه از موها به توصيه‌هاي زير توجه كنيد:

1.     در زمان رنگ كردن، ابتدا رنگ را روي موهاي سفيد اين ناحيه بگذاريد تا زمان طولاني تري براي جذب رنگ داشته باشند.

2.     موهاي سفيد بايد تا 45 دقيقه آغشته به رنگ باقي بمانند.

3.     درجه رنگ موسي انتخابي خود را بالا ببريد.

 
اگر موهاي سفيد شما با انجام دادن اقدامات فوق و استفاده از رنگ موهاي نيمه دائمي و موقتي رنگ نشد، از رنگ‌هاي دائمي استفاده كنيد. موهاي سفيد هر فرد، با انتخاب رنگ موي مناسب،‌ رنگ طبيعي خود را باز خواهد يافت. اما تحقيقات علمي براي يافتن محصولات قوي تر و اختصاصي تر همچنان ادامه دارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:17  توسط sama07  | 

راهنماي رنگ کردن موهاي سفيد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همه از اين بابت که پوست آنها پيرتر از سن واقعي شان به نظر برسد نگرانند اما از اينکه چه اندازه موهاي سفيدشان آنها را سالخورده نشان مي‌دهد غافلند.
 
پوشاندن موهاي سفيد مي‌تواند شما را 10 سال جوان تر نشان دهد. امروزه رنگ کردن موها خيلي آسان است و حتي افراد مبتدي در خانه هم مي‌توانند نتيجه بگيرند.
 
قبل از اينکه تصميم قطعي به رنگ کردن موهاي خود بگيريد، لازم است ابتدا انواع رنگ مو را بشناسيد. موهاي سفيد هر فرد با انتخاب رنگ موي مناسب رنگ طبيعي خود را باز خواهد يافت.

اگر موهايتان 25% يا کمتر سفيدي دارد ، شما مي‌توانيد از رنگ موهاي نيمه دائمي استفاده کنيد. اين نوع رنگ، بدون ايجاد تغيير در حالت طبيعي مو، رنگ را به لايه بيروني آن اضافه مي‌کند و به مدت 6 تا 15 مرتبه شستشو با شامپو دوام دارد.
رنگ موهاي نيمه دائمي ملايمتر هستند و به موها کمتر آسيب مي‌رسانند.
 
اگر شما %50-25  موهايتان سفيد است مي‌توانيد نوعي از رنگهاي نيمه دائمي با دوام بيشتر را انتخاب کنيد که بعد از   20 تا 25 بار شامپو کردن از بين مي‌روند.
 
اما اگر مقدار زيادي از موهايتان سفيد شده است، لازم است که از رنگ موهاي دائمي استفاده کنيد. مولکولهاي اين نوع رنگ وارد پوسته مو مي‌شوند و با شستشو از بين نمي روند.

يافتن رنگ موي مناسب ساده نيست. رنگ مو را با توجه به رنگ طبيعي مو، رنگ چشم و پوست خود انتخاب کنيد.
 
توجه:
اگر رنگ غالب مو سفيد است رنگي با يک درجه تيره تر از رنگ مورد نظرتان استفاده کنيد زيرا به خاطر نبود رنگ در تارهاي مو، رنگي که مي‌گذاريد روشن تر به نظر مي‌رسد. برخي از موهاي سفيد به ويژه موهاي اطراف شقيقه‌ها در برابر رنگ مقاوم هستند. اگر موهاي سفيد شما خيلي زبر و مقاوم در برابر رنگ باشد لازم است که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کرد و مدت زمان رنگ کردن را افزايش داد.

آنچه در رنگ کردن موها مهم است خواندن شيوه رنگ کردن مو از روي برچسب رنگ است. قبل از رنگ آميزي مو از اينکه نسبت به رنگ انتخابي حساسيت نداشته باشيد مطمئن شويد. لباس خود را بوسيله روپوش پوشانده و مورد حفاظت قرار دهيد. پس از اتمام کار موها را بوسيله يک نرم کننده شستشو دهيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:16  توسط sama07  | 

وقتي مي‌خواهيد موهايتان را فر دهيد!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فوت و فن علاقه‌مندي به داشتن موهاي فر اگر فقط براي پيروي از مد باشد نيازي به ماندگاري و دائمي بودن ندارد

بنابراين احتياجي به مراجعه به آرايشگاه و پيدا كردن متخصص فر نيست؛ خودتان هم مي‌توانيد در خانه با اتوي مو همين كار را انجام دهيد.

 

اتوي مو را بايد با دقت انتخاب كنيد تا با جنس موهايتان سازگار باشد زيرا انتخاب غلط شما، باعث آسيب موهايتان در آينده خواهد شد.

 

1 - اولين قدم براي انتخاب صحيح، بررسي نوع و توجه به بلندي موهايتان است؛ البته مدلي كه براي موهايتان در نظر گرفته‌ايد نيز مهم است. هر نوع لوله‌اي كه بابليس داشته باشد، با توجه به جنس موها، حالت خاصي به آنها مي‌دهد.

 

2 - اگر بابليس انتخابي شما لوله بزرگي داشته باشد - يعني قطر لوله آن حدود 5/1 تا 2 اينچ باشد - موهايتان را به خوبي شكل مي‌دهد. به اين ترتيب، موهايتان حجم‌دار و نرم مي‌شوند. اگر موهاي كوتاهي داريد، مسلما قطر لوله بابليس هم بايد كمتر باشد.

 

3 - اگر قد موهايتان متوسط است و خواهان فرهاي منظم وپيوسته هستيد، قطر لوله بابليس انتخابي شما نيز بايد متوسط و به اندازه يك اينچ باشد. به كمك چنين بابليسي مي‌توانيد حالت فر نرمي به موهايتان بدهيد.

 

4 - حتي اگر موهاي فر داريد، مي‌توانيد براي حالت‌دادن و مرتب‌كردن فرهاي موهايتان از بابليس استفاده كنيد. اگر موهايتان شكننده است، بهتر است جنس لوله بابليس شما، سراميك باشد.

 

5 - براي موهاي خيلي بلند، استفاده از بابليس‌هاي كوچك‌تر، بهتر است، چراكه بابليس‌هايي كه قطر لوله‌‌شان زياد است، حرارت را به صورت متمركز به مو نمي‌رساند و موهاي خيلي بلند، سخت‌تر حالت مي‌گيرند.

 

چند نكته:

 

- بابليس‌هاي بزرگ‌تر براي هر نوع مويي مناسبند اما فري كه به موها مي‌دهند، چندان مشخص نيست و در حد حالتي موج دار است.

 
- مدل‌هاي مويي كه به حرارت زياد نياز دارند، باعث آسيب به موها مي‌شوند؛ بنابراين حتي اگر عاشق موهاي فردار هستيد، بعد از هربار استفاده از بابليس، چند هفته به موهايتان استراحت بدهيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:16  توسط sama07  | 

 توصيه‌هايي فوق‌العاده براي رشد سريع موها

 

 

 

 

 

معمولا همه دوست دارند رشد موهايشان سريع باشد و خيلي سريع رشد کنند و موهاي شفاف و پر حجم و بلند داشته باشند و ما توصيه‌هاي براي شما داريم.
 
 
چه چيزي به موهايتان بزنيد و چه کارهايي بايد انجام داد تا موهايتان سريع تر رشد کنند ؟ معمولا همه دوست دارند رشد موهايشان سريع باشد و خيلي سريع رشد کنند و موهاي شفاف و پر حجم و بلند داشته باشند و ما توصيه‌هاي براي شما داريم. اما گاهي بعضي از خانم‌هاي به روش‌هاي زيبايي مانند: ايکستانشن روي مي‌آورند، آيا مي‌دانيد ايکستانشن به چه معناست؟

اين کلمه به اين معناست که موهاي مصنوعي را که هم رنگ و شکل موهاي شما باشد در بين موهايتان قرار مي‌دهند تا بلندتر و گاهي براي اينکه موهايتان پرحجم تر نشان داده شود به اين روش‌ها روي مي‌آوريد.

موهاي هر انساني در مدت زمان کم و کوتاهي نمي توانند رشد کنند. زيرا معمولا با غذاهاي امروزه، و آلودگي هوا ضخامت موها کاهش مي‌يابد.

حال مراقبت‌هاي لازمي که بايد صورت بگيرد: اولين مرحله اين است که موهاي خود را بشناسيد، و شامپوي مناسب با جنس موهايتان را انتخاب کنيد، و يادتان باشد هرگز و براي يک مدت طولاني از يک نوع شامپو استفاده نکنيد زيرا بعد از گذشت مدتي که به طور مداوم فقط از يک نوع شامپو استفاده کرديد، احساس مي‌کنيد که ديگر اين شامپو موهايتان را تميز نمي‌کند و قدرت اوليه را ندارد، بله اين مطلب درست است پس شامپوهاي خود را عوض کنيد و براي يک مدت طولاني از يک نوع شامپو مصرف نکنيد. تا جايي که امکان دارد از سشوار، اتوهاي مو و.. استفاده نکنيد زيرا تمام اين موارد تار موهايتان را نازک مي‌کند و وقتي که تار موهايتان نازک شد ديگر قدرتي ندارد و به مرور ريزش مو پيدا خواهيد کرد.

مو نيز مانند تمام اعضاي بدن به تغذيه‌ي مناسب احتياج دارد اما چه تغذيه‌اي؟ شما مي‌توانيد از ماسک‌هاي مو و تقويت کننده‌هاي خاصي که براي موهاي مختلف وجود دارد استفاده نمائيد و مي‌توانيد از ويتامين‌هاي مانند: منيزيم ، آهن و کلسيم استفاده نماييد تا رشد موهايتان را تسريع ببخشيد.

سرتان را ماساژ دهيد در تمام نقاط: بر روي شقيقه‌ها، وسط مغز تان، پشت سرتان و ... و به طور کامل اين ماساژ را تمام نقاط انجام دهيد تا خون کافي به تمام نقاط مغزتان برسد اين کار علاوه بر اينکه در جهت خون رساني به مغزتان مفيد است علاوه بر آن با خون بيشتري که به مغز برسد رشد موهاي نيز سريع تر مي‌شود و اين عمل را مي‌توانيد يک يا دو بار در روز انچام دهيد.

از برس‌هاي مناسب استفاده کنيد که موهايتان را نکشد، و به آنها آسيبي نرساند، بهترين برس، برسي است که شانه‌هاي آن چوبي باشد و خصوصا از برس‌هايي که شانه‌هاي فلزي دارند دوري کنيد . موها به طور طبيعي يک سانت در ماه رشد مي‌کنند. مخمر آب جو بسيار براي رشد موها و ناخن‌ها مناسب است. اين مخمر را بر روي موها و ناخن‌هاي خود بماليد و بعد آن را ماساژ دهيد تا جذب شود. شامپوهاي مناسب و بخصوص نحوه‌ي شستن موهايتان راهي موثر به حساب مي‌آيند.

و راه ديگر استفاده از روغن‌هاي مناسب جهت رشد موهايتان است، از روغن‌هاي مانند: روغن بادام، روغن دانه ي انگور، روغن کرچک، روغن زيتون، جوانه ي گندم، اين روغن‌هاي تغذيه کننده‌هاي بسيار موثر و خوبي در جهت تسريع رشد مو به حساب مي‌آيند .

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:15  توسط sama07  | 

 اشتباهات رايج آرايشي به روايت متخصصان آمريکايي!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گفته متخصصان فن آرايش و گريم آمريکايي کشيدن خط چشم بلند و باريک يکي از رايج‌ترين اشتباهات مد در آرايش است. به گزارش خبرگزاري راشين مدا, کشيدن خط چشم بلند و باريک مدت‌هاست که از مد افتاده و خانم‌ها‌نبايد به فکر استفاده از آن بيفتند در عين حال استفاده از خط لب‌هايي پر رنگ‌تر از رژلب, رژگونه قرمز و يا پر رنگ, ريمل‌هاي حجم دهنده, سايه‌هاي تيره رنگ, کرم پودرهاي حاوي سفيد کننده و عطرهاي تند از ديگر خطاهاي دنياي آرايش محسوب مي‌شود. حتي به گفته اين متخصصان, ابروهاي بلند و پرپشت و موهاي يک دست و ساده‌نيز از ديگر اشتباهاتي است که بسياري از خانم‌ها به آن علاقمندند.

 

يک توصيه به آنهايي که از موي سفيد فرار مي‌کنند

متخصصان فن آرايش و زيبايي به کساني که علاقمند هستند سفيدي و يا رنگ موي اصلي آنها در ريشه موها‌نمايان‌نشود توصيه مي‌کنند که هماهنگ با سرعت رويش و رشد موها, آنها را رنگ کنند.

بر همين اساس آنها توصيه مي‌کنند که رنگ کردن موها به فاصله هر شش هفته يک بار به طور معمول کافي است. آنها يادآور شدند که اگر رشد موها سريع‌تر است بنابراين بايد زودتر رنگ موها تجديد شود.

 

تقويت موها را فراموش‌نکنيد

متخصصان پوست و مو به کساني که موهاي خود را فر, صاف يا مش کرده اند, توصيه کرده اند که براي تقويت موهاي خود از کرم‌هاي تقويت کننده استفاده کنند.
براي استفاده از اين کرم‌ها به مدت مکث آنها توجه کنيد چرا که مواد تغذيه کننده بايد کاملا در ريشه مو‌نفوذ کنند و تاثير خود را بگذارند. آنها به کساني که موهاي بيش از حد خشک و شکننده دارند توصيه کردند که دو يا سه مرتبه در هفته آن را تقويت کنيد. براي پروتئين گيري از اين شيوه مي‌توان استفاده کرد:"يک يا دو عدد تخم مرغ, يک قاشق غذاخوري روغن کرچک يا روغن ذرت يا زيتون, يک قاشق غذاخوري گليسيرين و يک قاشق چاي خوري سرکه انگور را با هم مخوط کرده و پس از شامپو کردن موها به مدت 10 تا 30 دقيقه روي سر بگذاريد و بعد بشوييد".

بازگشت نظرات

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:14  توسط sama07  | 

ماسکی که موهای شما را جوندار و زنده می کند!!

 

خوردن يك قاشق غذاخوري كنجد موجب تامين 14 درصد از نياز كلسيم خانم‌ها شده و اگر آنها

عادت به بلند كردن ناخن‌هايشان داشته باشند با مصرف كنجد
ناخن‌هايشان محكم‌تر شده

و ترک و شكنندگي بر روي اين عضو كه جزئي از زيبايي انگشتان است ديده نمي‌‌شود.به علاوه مصرف 2 قاشق غذاخوري آن رساندن 5 ميلي‌گرم روي را به بدن خصوصا پوست و مو و

ناخن‌ها آسان مي‌كند. شايد بدانيد كه كمبود روي چه اثراتي بر زيبايي دارد آكنه را كمتر مي‌كند و

از نازك شدن موها جلوگيري مي‌كند و مانع ريزش موها خصوصا در خانم‌ها مي‌شود و در ضمن به

دليل توام شدن اين ماده مغذي با ويتامين E اين اثرات صد چندان شده و مي‌توان از خواص

ضدچروك و سفيدكنندگي (ضدلك) اين ويتامين استفاده كرد. حتما مي‌دانيد كه كنجد چربي

بسياري دارد اما اين چربي از نوع گياهي و چند باندي است. اين روغن داراي اسيدهاي چرب

ضروري است كه در ساختمان پوست به عنوان يك جز اصلي محسوب مي‌شوند و در صورتي كه

كمبودي از اين مواد مغذي ايجاد نشود پوست كاملا يكنواخت و نرم و لطيف به نظر مي‌رسد و

جالب است بدانيد كه وجود همين چربي‌هاست كه اگر با يك منبع پروتئيني دريافت شود (كنجد

به همراه چربي پروتئين قابل توجهي دارد) به ترميم موهاي آسيب ديده پرداخته و از خشكي

بیش از حد اين عضو نيز جلوگيري مي‌كند و موجب راحتي افرادي مي‌شود كه سال‌هاست از

خشکی مو رنج برده و همواره از شانه زدن و رنگ كردن موهاي خشكشان مي‌هراسند. امروزه از 

روغن  كنجد سياه در تهيه انواع فراوده‌هاي آرايشي و بهداشتي خصوصا محصولاتي كه براي رفع

انواع خشكي‌ها تجويز مي‌شوند استفاده مي‌شود. معمولا در تركيب انواع كرم‌ها و ماسك‌ها و

شامپو‌هاي ترميمي از اين روغن استفاده شده تا خاصيت درماني آنها چند برابر شود. در آخر


شما را با ماسكي كه با روغن كنجد تهيه مي‌شود و براي تقويت موهاي خشك و آسيب‌پذير

توصيه مي‌شود آشنا مي‌كنيم.


قبل از هر چيز بايد بگوييم كه شما مي‌توانيد از اين ماسك بسته به موهايتان هفته‌اي 1تا2 بار بعداز شستشوي آنها در حمام استفاده كنيد. مواردي كه در تهيه اين ماسك استفاده مي‌شوند:
 
 شامل:

روغن كنجد                2 قاشق غذاخوري

زرده تخم‌مرغ             1 عدد

شير                        2 قاشق مربا خوري

آرد جوانه گندم          2 قاشق غذا خوري
 

ابتدا مواد را كاملا مخلوط كرده و بعد از شستشوي موها در حمام اين ماسك را بر تمام مو

خصوصا پوست سر قرار داده و كاملا با دو دست ماساژ دهيد. هر قدر ماساژ بيشتر باشد مواد 

آسانتر نفوذ مي‌كنند. سپس با گذشت 10 دقيقه آنها را با آب ولرم آبكشي نماييد. در ضمن اگر

مي‌خواهيد مقدار زيادي از كنجد خام را به مدتي بيش از يك سال نگهداري كنيد بايد آن‌را در داخل

ظرف شيشه‌اي خشك و درب‌دار و دور از هر گونه رطوبت و قرار گرفتن در معرض نور خورشيد

ذخیره نماييد. هميشه به خاطر داشته باشيد كه در تكرار هر توصيه و عادتي زياده‌روي نكنيد حتي اگر اين توصيه از سوي متخصصين مهم تلقي شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:13  توسط sama07  | 

عشق یعنی ....

 عشق یعنی با جهان بیگانگی عشق یعنی شب نخفتن تا سحر عشق یعنی سجده ها با چشم تر عشق یعنی سر به دار آویختن عشق یعنی اشک حسرت ریختن عشق یعنی در جهان رسوا شدن عشق یعنی مست و بی پروا شدن عشق یعنی سوختن یا ساختن عشق یعنی زندگی را باختن عشق یعنی انتظار و انتظار عشق یعنی هرچه بینی عکس یار عشق یعنی دیده بر در دوختن عشق یعنی در فراقش سوختن عشق یعنی شعله بر خرمن زدن عشق یعنی رسم دل بر هم زدن عشق یعنی لحظه های التهاب عشق یعنی لحظه های ناب ناب عشق یعنی با پرستو پر زدن عشق یعنی آب بر آذر زدن عشق یعنی سوز نی ، آه شبان عشق یعنی معنی رنگین کمان عشق یعنی شاعری دل سوخته عشق یعنی آتشی افروخته عشق یعنی با گلی گفتن سخن عشق یعنی خون لاله بر چمن عشق یعنی دیده بر در دوختن عشق یعنی در فراقش سوختن عشق یعنی یک تیمّم، یک نماز عشق یعنی عالمی راز و نیاز عشق یعنی چون محمد پا به راه عشق یعنی همچو یوسف قعر چاه عشق یعنی بیستون کندن به دست عشق یعنی زاهد اما بُـت پرست عشق یعنی همچو من شیدا شدن عشق یعنی قطره و دریا شدن عشق یعنی یک شقایق غرق خون عشق یعنی درد و محنت در درون عشق یعنی یک تبلور یک سرود عشق یعنی یک سلام و یک درود عشق یعنی لایق مریم شدن عشق یعنی با خدا همدم شدن عشق یعنی جام لبریز از شراب عشق یعنی تشنگی یعنی سراب عشق یعنی لذت یک آرزو عشق یعنی یک بلای ماند گار عشق یعنی هدیه ای از آسمان عشق یعنی یک صفای سازگار
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 2:2  توسط sama07  | 

راه حلهايي ساده اما مفيد براي از بين رفتن چين و چروک

راه حلهايي ساده اما مفيد براي از بين رفتن چين و چروک

 

 

 

 

 

چين و چروک‌هاي پوست،مخصوصا دست و صورت را مي‌توان با خيلي از مواد آرايشي بهداشتي و کرم‌هاي ضدپيري از بين برد.
از ميان اين ويتامين‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:

*ويتامين A: ويتامين A که بيشتر افراد آن را به نام رتينول مي‌شناسند،باعث توليد بيشتر کلاژن مي‌شود در نتيجه خطوط ظاهر شده در روي پوست از بين مي‌رود.

* ويتامين C: ويتامين C مي‌تواند کلاژن را تحريک کند تا پوست مجددا از نو ساخته شود و پوست نرم و صاف شود.ويتامين C مخصوصا وقتي شب‌ها استفاده شود بسيار موثرتر است.
* ويتامين E: وقتي مي‌خواهيد کرم مناسبي را براي پوست بخريد،حتما برچسب روي آن را خوب نگاه کنيد.وجود ماده‌اي به نام آلفا-توکوفرول که از اثرات سرطان‌زاي اشعه UV خورشيد جلوگيري مي‌کند مي‌تواند از ايجاد چين و چروک پوست هم پيشگيري کند.ويتامين E همچنين تاثير کرم‌هاي ضدآفتاب را تقويت مي‌کند و از قرمزي و تورم که بعد از مواجهه نور خورشيد در پوست ايجاد مي‌شود جلوگيري مي‌کند.
* آلفاهيدروکسي اسيد (AHA): اين کرم سبب از بين رفتن سلول‌هاي مرده پوست و پوسته‌ريزي آن مي‌شود و باعث مي‌شود شما جوان‌تر به نظر برسيد.
* ويتامين B3 يا نياسين: اين ويتامين پوست را از مواد سمي پاک کرده و لکه‌هاي قهوه‌اي را از بين مي‌برد.اين ويتامين همچنين به کاهش التهاب کمک کرده و مي‌‌تواند عوارض جانبي که کرم‌هاي حاوي ويتامين A ممکن است ايجاد کند از بين ببرد.


+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 1:59  توسط sama07  | 

ماساژ پوست؛ خوب يا بد؟

ماساژ پوست؛ خوب يا بد؟

 

 

 

 

 

 

 

نظرات مختلفي در مورد اثربخشي اين روش وجود دارد اما اغلب متخصصان پوست و مو ماساژ را توصيه نمي‌کنند و آن را کمک‌کننده نمي‌دانند.اگر شما واقعا به فکر حفظ شادابي و سلامتي و کاستن چين و چروک‌هاي صورتتان هستيد،بهتر است به جاي هزينه براي ماساژ الکتريکي،براي تغذيه سالم خود هزينه کنيد.از ميوه‌ها و انواع سبزي‌هاي تازه استفاده کنيد.پروتئين را فراموش نکنيد و با کمک پزشک‌تان يک مکمل غذايي خوب که حاوي ويتامين‌هاي C، E، کيوتن (ماده آنتي‌اکسيداني است که خاصيت ضدمرگ سلول دارد) باشد،انتخاب و استفاده کنيد و با پرهيز از عوامل محيطي به خصوص نور آفتاب، از روند پير شدن پوست بکاهيد.

نکته مهمي را تذکر مي‌دهيم و آن تلاش براي حفظ رطوبت کافي در پوست است.چگونه؟
واضح است با مصرف آب کافي و استفاده از کرم‌هايي که رطوبت کافي در اختيار پوست مي‌گذارند و يا از تلف شدن اين رطوبت ممانعت مي‌کنند. در مورد منافذ باز پوست هم مصرف مواد غذايي يادشده مي‌تواند باعث شود آسيب کمتري به رشته‌هاي کلاژن برسد.
اگر رشته‌هاي الاستيک و کلاژن که در اطراف فوليکول‌هاي مو و غدد چربي روي پوست ما هستند، شل شوند (در اثر بالا رفتن سن، تماس با آفتاب و...) منافذ پوست باز مي‌شوند.بنابراين به غير از اين پيشگيري که توضيح دادم اگر منافذ پوست شما باز شده باشد، با ليزر ميکرودرم ابريژن مي‌توان منافذ باز را جمع کرد و نماي بهتري به پوست داد و اگر ادعا مي‌شود ماساژ کمک‌کننده است، نبايد باور کنيد.


+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 1:57  توسط sama07  | 

روش‌هاي خانگي پاکسازي پوست

روش‌هاي خانگي پاکسازي پوست

 

 

 

 

 

معالجات آزمايشي پوست، روش‌هاي درماني پيشرفته و آخرين دستاوردهاي علمي براي محافظت از پوست در برابر لک و زيبايي

نويسنده : اليزابت پاسارلو

اين شوخي بي‌رحمانه‌اي است که گفته مي‌شود، بيش از نيمي از زنان از دعوا و مبارزه فرار مي‌کنند ولي همزمان مچ گيري و‌هارت و پورت مي‌کنند. اين مسئله منشاء هورموني دارد، به اين ترتيب که اين هورمون در وجود زن شناور شده و زن قادر نيست آن را تثبيت و کنترل کند. دکتر جانات اي کري ، استاديار متخصص پوست در دانشکد? پزشکي دانشگاه ميامي مي‌گويد : "همانطور که ميزان استروژن در بدن خانمها نوسان دارد_ مثلا" در دوران يائسگي کاهش مي‌يابد _ آندروژن نيز  که هورمون محرک غدد چربي در مردان است، مي‌تواند کاهش يافته و نهايتا" متوقف شود." يکي از عوامل منفي موثر در اين کاهش ترشح هورمون فشارهاي عصبي است. براي رفع اين مشکل کافي است شرايط و جو را آرام کنيم و تحت کنترل در آوريم. براي شفافيت پوست که مطلوب همگان است و جلوگيري از چروک شدن پوست و نمايش علائم پيري، روش‌هاي جديدي ارائه شده است.

 

آسيب‌هاي که در خانه به پوست وارد مي‌شوند

مراقبت‌هاي عادي از پوست، عوامل اصلي جوش‌هاي پوستي را از بين مي‌برند. اين جوشها با انسداد  منافذ ريز روي پوست توسط چربي و بقاياي سلولها بوجود مي‌آيند و با ورود باکتري‌ها ملتهب مي‌شوند و بر خلاف جوشهاي دوران نوجواني و بلوغ پوست را خشک مي‌کنند و چين و چروک‌هاي پوست را بيشتر نمايان مي‌سازند. در حالت عادي محصولات متنوعي براي درمان اين جوشها و چين و چروک‌ها توصيه و تجويز مي‌شوند، مثل:  

 ساليسيليک اسيد : اين دارو منافذ روي پوست را پر مي‌کند و با ريختن سلولهاي مرده پوست را صاف مي‌کند.
رتينويد : اين دارو مثل رتينول، يکي از مشتقات ويتامين A، جوش را درمان مي‌کند، خطوط روي پوست را صاف مي‌کند، لک‌هاي ناشي از آفتاب را با نرمال کردن سلولها از بين مي‌برد.
ماد? جاذب رطوبت : رطوبت را جذب مي‌کند و ضد التهاب است مثل چاي سبز و  آلانتوين براي تسکين التهاب.
 
صبح‌ها :

پوست صورت را به آرامي پاک کنيد

صورتتان را با ساليسيليک اسيد بشوييد. دکتر دايان برسون، استاديار بخش پوست دانشکد? پزشکي ويل در دانشگاه کرنل و عضو هيئت علمي انجمن روساسياي آمريکا مي‌گويد: " اين ماده منافذ پوست را مي‌پوشاند و بقاياي اضافي روي پوست را پاک مي‌کند." کري مي‌گويد:" از استعمال ژل‌هاي شستشو بپرهيزيد (چون ممکن است حاوي الکل باشد) و پاک کننده‌هاي دانه دانه اي را نيز مصرف نکنيد؛ اين پاک کننده‌ها چربي پوست را از بين مي‌برد و پوست براي جبران اين چربي از دست رفته چربي بيشتري توليد مي‌کند."

 

قسمت‌هاي آسيب ديد? پوست را درمان کنيد

اگر بخشي از پوست شما آسيب ديده است، روي آن را ساليسيليک اسيد يا پروکسيد بنزويل بزنيد تا باکتري‌ها را از بين ببرد و چربي آن قسمت را خشک کند.اگر در قسمت خاصي از صورت ( مثلا" روي چانه، يا پيشاني) مستعد جوش زدن است، هر روز روي اين قسمت را با داروهاي مذکور کاملا" بپوشانيد تا از جوش زدن پيشگيري کنند.
اگر پوست شما خشک است، از مرطوب کننده اي استفاده کنيد که حاوي فاکتور محافظتي 15 يا بالاتر باشد. از مرطوب کننده اي استفاده کنيد که حاوي يک آلفا هيدروکسي اسيد مثل گليکوليک اسيد باشد، از دو جهت بهره خواهيد برد ؛ به اين ترتيب که آلفا هيدروکسي اسيد هم منافذ ايجاد شده در اثر ريزش سلولهاي مرده را پر مي‌کند و هم پوست را مرطوب مي‌کند. اگر پوست شما چرب است از کرم‌هاي ضد آفتاب بدون چربي استفاده کنيد. اشع?  UV لاي? رويي پوست را ضخيم تر مي‌کند و گاه منفذ‌هاي صورت را کاملا" مي‌پوشاند و اين حالت مي‌تواند باعث شود که صورت به يکباره پر از جوش شود.

شبها

شبها آرايش صورت را با يک پاک کنند? غير دارويي و ملايم پاک کنيد. اگر پوست تميز نباشد، پوسته پوسته نخواهد شد (يعني سلولهاي مرده ريزش نخواهند کرد).  

از يک کرم رتينويل استفاده کنيد

استفاده از رتين A رزيني تجويز شده علاوه بر جلوگيري از چروک شدن پوست، جوشها را نيز درمان مي‌کند. کري مي‌گويد: "  رزين‌ها پوست را تميز مي‌کنند ، از بزرگ شدن و سر سياه شدن جوشها جلوگيري مي‌کنند و مانع التهاب و قرمزي پوست مي‌شوند."

رتينويد‌هاي OTC مثل رتينول مثل نسخ Rx بسته بندي نمي‌شوند اما سوزش کمتري دارند و استفاده از آنها راه مناسبي براي انطباق پوست با شرايط آب و هوايي مختلف است.

پوست را به حد نياز مرطوب کنيد

مرتب از لوسيون‌هاي مخصوص صورت استفاده کنيد تا پوستتان خشک نشود.

آنچه که پزشک شما مي‌تواند انجام دهد

اگر طي چند هفته مشاهده کرديد که پوستتان به درمانهاي خانگي جواب نمي‌دهد، يا اگر صورتتان پر از جوش است ( به ويژه جوشهاي چرکي که بزرگ و دردناک هستند و جاي آنها روي صورت باقي مي‌ماند)، حتما" به يک پزشک متخصص پوست مراجعه کنيد.

پزشک با تجويز رزين‌هاي قوي تر  و آنتي ميکروبهاي موثر مثل بنزويل پراکسيد، باکتري‌ها را از بين مي‌برد و التهاب را تسکين مي‌دهد. داروهاي جديد Rx براي پوستهاي خشک و سنين بالاتر بسيار مناسب هستند. برسون مي‌گويد: " اگر بعد از چند ماه درمان موثر واقع نشد، مي‌توان داروهاي ديگري به نسخ? قبلي اضافه کرد."

اين داروها در انواع و اشکال مختلف کار درمان جوشها را انجام مي‌دهند:

آنتي بيوتيک‌هاي خوراکي

مصرف يک دور? 2 تا 6 ماهه از اين آنتي بيوتيک‌ها جوشها و لک‌هاي عميق زير پوست را با سرعت بيشتر از بين مي‌برد. اين داروها وارد جريان خون مي‌شوند و از پشت يا از زير جوش به مبارزه با آن مي‌پردازند.  

هورمون درماني

براي ثابت نگه داشتن ميزان هورمون‌ها و جلوگيري از التهابات پوستي قبل از دور? قاعدگي، بسياري از افراد از قرص‌هاي ضد بارداري ضعيف استفاده مي‌کنند.

يک هشدار مهم : خانمهاي بالاي 40 سال در اثر هورمون درماني، مي‌توانند در معرض خطر تاثيرات جانبي نامطلوب کاهش علائم يائسگي مثل لخته شدن خون قرار گيرند. همچنين استفاده از قرص ضد بارداري ( oral contraceptive ) خواه به تجويز پزشک و خواه سر خود، باعث ترشح يک آنتي آندروژن به نام اسپيرونولاکتين مي‌شود که ميزان توليد چربي در پوست را کاهش مي‌دهد.

نور درماني

اين روش درماني همراه با ساير درمانهاي Rx مورد استفاده قرار مي‌گيرد تا تاثيرات مطلوب آنها را افزايش دهد. درمان با نور آبي، بدون درد در عرض 15 دقيقه جوشهاي P. را موقتا" از بين مي‌برد. اگرچه احتمال بازگشت اين باکتري‌ها وجود دارد به همين دليل تداوم درمان ضروري است.
محصول جديد ايزولاز ،پاک کنند? منافذ پوستي و از بين برند? چربي‌هاي اضافي پوست است؛ در حاليکه درمان با ليزر فقط باکتري‌ها را از بين مي‌برد. پروس? درماني با استفاده از اين محصول 4 تا 6 جلسه بطول مي‌انجامد و هزين? هر جلسه از 300 تا 500 دلار است. براي تکميل اين دور? درمان هر ماه يک بار تجديد استفاده از اين دارو ضروري است.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 1:56  توسط sama07  | 

با اين 23 روش،پوست خود را جوان نگه داريد

با اين 23 روش،پوست خود را جوان نگه داريد

 

 

نگراني از اين بابت که پوست شما پيرتر از سن واقعي به نظر رسد مي تواند تبديل به يک نوع اضطراب و استرس پايدار شود. در ادامه به 23 روش پيشگيري و درمان اشاره مي کنيم. اغلب روش هاي پيشگيري مربوط به عادت و سبک زندگي است و بعضي از روشهاي درماني نيز با مراجعه به متخصص پوست و زيبايي انجام شدني است.


روش هاي پيشگيري
1- از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد اجتناب کنيد. زيرا اولين و مهم ترين عامل بروز چين و چروک صورت است. اين عامل حتي موثرتر از فاکتور وراثت در اين زمينه عمل مي کند.
2- از کرم ضد آفتاب استفاده کنيد. اگر از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد گريزي نيست از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنيد تا از بروز سرطان پوست جلوگيري شود و مانع از بروز چين و چروک شود.
3- سيگار نکشيد. سيگار باعث شکسته شدن کلاژن پوست و از دست رفتن خاصيت ارتجاعي آن مي گردد.
4- به اندازه کافي بخوابيد. در غير اين صورت بدن توليد هورموني به نام کورتيزول مي کند که نتيجه اي جز شکستن و آسيب به سلولهاي پوستي نمي شود. استراحت کافي منجر به توليد هورمون رشد مي شود که پوست را محکم نگه داشته و خاصيت الاستيک آن را حفظ مي کند.
5- به پشت بخوابيد. وضعيت بدن در حالت خواب نيز مهم است. مثلا خوابيدن به پهلو باعث ايجاد چين و چروک در گونه ها مي شود.
6- چشمان خود را هم نکشيد . اغلب به دليل ضعف بينايي چنين واکنش خودکاري توسط صورت(ماهيچه هاي اطراف چشم) انجام مي شود. بنابر اين بهتر است در صورت ضعف بينايي حتما از عينک استفاده کنيد.
7- ماهي بخوريد. اين غذاي دريايي سرشار از پروتئين و اسيد چرب امگا 3 مي باشد که براي سلامت و شادابي پوست لازم است.
8- سويا بخوريد. ترکيبات موجود در سويا به ترميم آسيب هاي پوست کمک مي کند.
9- مصرف کاکائو. کاکائو حاوي 2 نوع فلاونول (اپي کاتچين، کاتچين) مي باشد که مانع از آسيب هاي نور خورشيد به پوست مي شود و جريان خون به پوست را ارتقا مي بخشد و باعث مي شود که پوست نرم تر شود.
10- خوردن ميوه ها و سبزيجات متنوع. آنتي اکسيدان موجود در اين مواد گياهي مانع از آسيب سلولهاي پوست در نتيجه وجود راديکال هاي آزاد مي شود.
11- از مواد مرطوب کننده استفاده کنيد.
12- در شست و شوي صورت زياده روي نکنيد.
روش هاي موضعي از بين بردن چين و چروک صورت
ترکيباتي که در ادامه به آن اشاره مي شود مي تواند چين و چروک صورت را برطرف کند . اغلب آنها در هر دو نوع از مواد آرايشي بهداشتي تجويزي و غير تجويزي وجود دارد.
13- آلفا هيدروکسي اسيد(AHAs) : نوعي لايه بردار طبيعي که سلولهاي مرده را مي زدايد و چين و چروک هاي سطحي را برطرف مي کند (به خصوص چروک هاي اطراف چشم).شواهد نشان مي دهد که اين ترکيب باعث تحريک توليد کلاژن مي شود.

14- رتينوئيدها(Retinoids ): تنها ترکيبي که سازمان غذا و دارو براي از بين بردن چين و چروک هاي صورت تصويب کرده است. اين ماده در واقع فرم طبيعي ويتامين A مي باشد و در از بين بردن چروک هاي سطحي موثر است.

15- ويتامين C موضعي. اين ترکيب باعث توليد کلاژن مي شود و مانع از بروز اسيب هاي ناشي از اشعه هاي خورشيدي مي شود.التهاب هاي پوستي را بهبود مي بخشد و مشکلات رنگدانه اي را برطرف مي کند. بيشتر محققان شکل اسيد آسکوربيک را براي رهايي از چين و چروک پيشنهاد مي کنند.

16- آيدبنون (Idebenone) . اين ترکيب شيميايي به گونه اي قوي مشابه آنتي اکسيدان هاي طبيعي است که استفاده موضعي از اين ترکيب براي فقط 6 هفته منجر به کاهش خشکي پوست به ميزان 26% ، افزايش آب رساني به پوست به ميزان 37% ، کاهش چين و چروک به ميزان 29% و بهبود آسيب هاي ناشي از نورخورشيد به مقدار 33% است.

17- فاکتورهاي رشد. بخشي از پاسخ هاي ترميم کننده زخم ها در بدن اگر به صورت موضعي مصرف شود مي تواند در اين زمينه موثر باشد.

18- پنتاپپتيد ها(Pantapeptides ). اين ترکيب نيز باعث توليد کلاژن مي شود. خطوط چين و چروک را از بين مي برد.

روش هاي ديگر از بين بردن چين و چروک
19- بوتاکس . تزريق ماده سمي بوتولينوم که منجر به رلکس شدن ماهيچه هاي زير چين و چروکمي شود و در نتيجه چروک ها نيز برطرف مي شود.
20- چگال کردن چين و چروک. پزشکان در اين رابطه سعي مي کنند چين و چروک را با مواد متنوعي مثل کلاژن ، اسيد هيالورونيک و ساير ترکيبات سنتتيک پر کنند.
21- لايه گذاري با ليزر. د راين روش به کمک منبع نوري سطح خارجي پوست برداشته مي شود و زخم بسيار خفيفي باقي مي گذارد . ولي به تدريج پوست جديد بدون چين و چروک و با کيفيت رشد مي کند.
22- لايه برداري شيميايي. در اين روش نيز به کمک ترکيبات شيميايي لايه خارجي پوست برداشته مي شود و ايجاد آسيب مي کند که پاسخ بدن در مقابل آن توليد کلاژن است.
23- پوست خراشي (Dermabrasion ). در اين روش نيز به نوعي لايه برداري از پوست صورت انجام مي شود.


+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 1:55  توسط sama07  | 

فوايد استفاده از کرمهاي شب

فوايد استفاده از کرمهاي شب

 

 

 

 

 

 

 

با بالا رفتن سن بافت پوست نيز تغيير مي کند وحتي گاهي پوست هاي چرب نيز خشک مي شوند .قرار گرفتن در معرض تا بش نور آفتاب ،آلودگي هوا به همراه افزايش سن ومسائل دروني بدن از جمله عواملي هستند که سبب تخريب پوست در طول شبانه روز مي شوند.کرم ها به طور معمول به دو دسته کلي کرم هاي روز وکرم هاي شب تقسيم مي شوند .تشابه اين دو کرم در مرطوب کنندگي آنهاست ،اما تفاوت آنها اين است که کرم هاي روز حاوي مقاديري فيلتر ضد آفتاب ولي کرم هاي شب ،حاوي ويتامين ها ومواد مغزي ومفيد براي پوست هستند .

انواع کرم هاي شب

1-کرم هاي احيا کننده که توليد سلول هاي زنده را افزايش مي دهد.

2-کرم هاي ترميم کننده که آثار مخرب ناشي از عوامل خارجي روي پوست را مرمت مي کند.

3-کرم هاي ضد چروک که پوست را نرم وصاف مي کند.

اصلي ترين فايده ي مصرف کرم هاي شب ،آبرساني به پوست است .اين کرم ها حاوي مواد معدني هستند که از خشک شدن پوست جلوگيري کرده وسبب مي شوند توليد کلاژن وحالت کششي پوست حفظ شود.

کرم هاي شب کي وچگونه؟

کرم هاي شب را بايد پس از پاک کردن کامل پوست وشستشوي صورت مصرف کنيد.کرم را روي صورت تميز وخشک به صورت دوراني بماليد وگردن را نيز فراموش نکنيد . توصيه مي شود هر چند وقت يکبار کرم شب خود رابه ويژه اگر کرم ضد چروک مصرف مي کنيد، تغيير دهيد،چون پوست به تدريج به کرم مصرفي عادت مي کند و در دراز مدت تاثير آن روي پوست کم مي شود .

افرادي که پوست چربي دارند ،بايد از کرم هاي روز استفاده کنند،ولي به افرادي که پوست خشکي دارند توصيه مي شود از کرم هاي روز و شب هر دو استفاده کنند.

کرم هاي روز حاوي فيلتر هاي uv است،در صورتي که کرم هاي شب فاقد اين فيلتر هاست . هرگز سعي نکنيد از کرم هاي شب در طول روز استفاده کنيد چون اين کرم ها از پوست شما در برابر اشعه ي آفتاب محافظت نمي کنند.

فوايد ديگر

در صورتي که پس از مصرف چند ماهه کرم هاي شب متوجه ي نا پديد شدن يا کم رنگ شدن چين وچروکها ي روي صورتتان شديد ،تعجب نکنيد .تنها مواد داخل کرم هاي شب عامل اين معجزه نبوده اند .شستن وتميز کردن کامل صورت ،ماليدن کرم روي آن به همراه ماساژ پوست ، توجه کردن به پوست حتي براي چند دقيقه و فراموش کردن استرس هاي روزانه همگي در اين ميان دخيل هستند.
        «در کنار هر مراقبت ،آرامش است که بهبودي مي آفريند»


+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 1:53  توسط sama07  | 

هفت گام در مسير زيبايي

هفت گام در مسير زيبايي

 

 

 

 

 

 

حس زيبايي شناسي و زيبا دوستي در نهاد انسانها به گونه اي است که همه در آن مسير گام بر مي دارند. نكات زير به شما كمك مى كند زيبا تر شويد .

خداوند در وجود همه ي بندگان خود زيبايي‌هايي را به وديعه گذاشته است. بنا به اقتضاي طبيعت، نعمت زيبايي در زنان نمود بارزتري يافته است. حس زيبايي شناسي و زيبا دوستي در نهاد انسانها به گونه اي است که همه در آن مسير گام بر مي دارند و در نهايت به زيباي مطلق که همانا وجود خداوند است مي رسند. توجه به زيبايي‌ها، قدر داني از اين موهبت بزرگ است. در کنار زيبايي‌هايي چون محبت، گذشت، فداکاري، صداقت و در يک کلام انسانيت ، زيبايي ظاهري نيز نعمتي است که بايد از آن محافظت شود.

1-   از آرايش‌هاي غليظ بپرهيزيد

آرايش برجسته سازي زيبايي‌هاست نه ابزار جلب توجهات نا به جا. آرايش زياد باعث جلب توجه منفي مي شود، توجهي که براي افراد متشخص مطلوب نيست. از هر يک از ابزار آرايشي زير به اندازه و مناسب بهره ببريد:

خط چشم : خط چشم سياه و کلفت، شما را به عنوان يک فرد افراط گرا معرفي ميکند و ضمنا" تاثير مثبت آرايش ساير قسمتهاي صورت را نيز از بين مي برد.

ريمل: استفاده از ريمل زياد، به وضوح بلندي ساختگي مژه‌ها را به نمايش ميگذارد، به ويژه اگر با خط چشم کلفت مشکي يا سايه ي آبي تيره همراه باشد.

کرم پودر : هميشه سعي کنيد از کرم پودر همرنگ با پوستتان استفاده کنيد. هدف از بکارگيري کرم پودر محافظت و صاف کردن سطح پوست است. اثر معجزه آساي تناسب در آرايش را هرگز فراموش نکنيد.
پودر : پودر هم مثل کرم پودر بهتر است همرنگ پوست باشد. توجه داشته باشيد که پودر زياد، زيبايي پوست را از بين مي برد. همچنين دقت کنيد که پودر به صورت يکنواخت روي صورت پخش شود تا هيچ خطي از آن به جاي گذاشته نشود.
 
 
2-    لبها

براي تکميل آرايش لبها از خط لب استفاده کنيد، به اين ترتيب آرايش لب پايدارتر خواهد بود. البته خط لب نبايد به راحتي روي لبها ديده شود و بهتر است که فقط وسيله ي آراستگي آرايش لبها باشد. ضمن آنکه رنگ خط لب نيز بايد متناسب با رنگ پوست باشد بطوريکه ترجيحا" اگر رنگ پوست سرد باشد از رنگ‌هاي سرد و اگر رنگ پوست گرم است از رنگهاي گرم استفاده شود. اگر مايليد که لبهايتان را کوچکتر جلوه دهيد بايد خط لب را مايل به داخل لب بکشيد و لي اگر ترجيح مي دهيد که لب‌هاي شما بزرگتر نشان داده شوند، کشيدن خط لب خارج از خط طبيعي لبها توصيه نمي شود چون اين کار آرايش را نا مرتب و غير طبيعي مي کند.
3-آرايش مناسب
آرايش بايد متناسب با شرايط باشد. اگر قرار است بعدازظهري را کنار ساحل بگذرانيد قطعا" آرايش شما متفاوت از زماني است که به مهماني مي رويد. همچنين آرايش در طول روز و زير نور آفتاب بايد با آرايش شب فرق داشته باشد.
 
 
 
4-آرايش خيلي کم يا آرايش نکردن
بعضي خانمها به علت عدم آشنايي با فن آرايش يا ترس از افراط کلا" سراغ آرايش کردن نمي روند. اگر شما هم جزء همين افراد هستيد مي توانيد با آرايش مختصر و ملايم شروع کنيد. در مراحل بعدي مي توانيد هر بار چيزي به آن اضافه کنيد. مي توانيد با کمي کرم پودر، ريمل و رژلبي ملايم يا رژگونه آغاز کنيد. اگر عادت به آرايش کردن نداشته باشيد، آرايش غليظ اثر ناخوشايندي بر شما خواهد داشت به همين دليل بهتر است با يک آرايش ملايم شروع کنيد.
 
 
5-    شماي کلي

بعد از اينکه آرايش شما کامل شد لازم است که آن را هر چه بيشتر طبيعي جلوه دهيد. اين بدان معناست که بايد از استفاده از رنگهاي متضاد بپرهيزيد. اگر پوستي تيره داريد بهتر است از رنگها و سايه‌هاي تيره استفاده کنيد، رنگهاي روشن شما را رنگ و رو رفته و خسته نشان مي دهد. اگر تن رنگ مو و پوست شما روشن است، لوازم آرايشي با رنگهاي روشن براي شما مناسب تر هستند و رنگهاي تيره شما را مسن و خشن نشان خواهند داد. اگر صاحب پوستي چرب هستيد بهتر است اول از مرطوب کننده و کرم پودر‌هاي کنترل کننده ي چربي استفاده کنيد .    

                                       
6- رنگ مو

رنگ مو نيز لازم است متناسب با رنگ پوست انتخاب شود. اگر قرار است موهاي تيره ي خود را رنگ کنيد بهتر است از رنگهاي نزديک به رنگ موي اصلي خود استفاده کنيد. براي موهاي روشن نيز خانواده ي رنگ موهاي روشن مناسب تر هستند. هر چقدر سن بالاتر ميرود پوست روشن تر مي شود و موها سفيد مي شوند و ضرورت استفاده از رنگ مو بيشتر احساس مي شود. نکته ي مهم ديگر در رنگ کردن مو‌ها اين است که رنگ مو بايد همه ي مو را به طور يکدست بپوشاند. هرگز نگذاريد رنگ ريشه ي موهاي شما متفاوت از ساير قسمتها به نمايش گذاشته شوند.

7-نکته ي آخر

در طي روز آرايش شما بايد تازه و با طراوت باشد. آرايش نيمه پاک شده يا پخش شده اصلا" منظره ي جالبي ندارد.


+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 1:52  توسط sama07  | 

مطالب قدیمی‌تر